
A nyárádszeredai inkubátorház
Fotó: Haáz Vince
Százharminc hektáron szeretne ipari parkot kialakítani a nyárádszeredai önkormányzat – ennek érdekében módosítják az általános városrendezési tervet, hogy a területek ipari besorolást kapjanak. A jelenleg magánkézben lévő telkek a majdani, Nyárádtő és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz le- és felhajtóútja közlében vannak.
2024. május 29., 12:162024. május 29., 12:16
Május 31-én kezdi el a megbízott török cég a Nyárádtő és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz tervezését, amelyre hat hónapja van. A kivitelezésre 18 hónap, így ha minden terv szerint halad, 2026 végétől már használni lehet a nyárádszeredai le- és felhajtóutat is.
Közben elindították a Nyárádszereda és Sóvárad közötti pályaszakasz tervezését is, itt május 22-ig várták az ajánlatokat. Az ideális az lenne, ha a két szakasz együtt, részben egymást fedve épülne meg, hogy ne legyen hosszú évekig munkatelep a kisváros környékén, ám a jövő titka, hogy ez mennyire sikerül.
Tóth Sándortól, Nyárádszereda polgármesterétől megtudtuk, a tervezett autópálya, valamint a le- és felhajtóút közelében egy százharminc hektáros ipari parkot szeretnék kialakítani. A kisváros területén 96 hektárnyi üres telek van, a szomszédos Nyárádgálfalván még harminc hektárnyi, ezeket egyesítve
A telkek jelenleg magánkézbe vannak, a polgármesteri hivatal most módosítja az általános városrendezési tervet, ipari területté minősítve azokat.
Az utolsó simításokat végzik, hamarosan átadják
Fotó: Haáz Vince
„A terület határánál van az ivóvíz- és szennyvízhálózat, a középfeszültség- és a gázhálózat is ott van a képzeletbeli kapu előtt. Egy erős villanyhálózatra van ott szükség, oda még átalakításokat kell majd kérni a szolgáltatótól.
Úgy tudjuk, hogy a Központi Fejlesztési Régiónál előkészületben van az ilyen jellegű pályázatok meghirdetése, július folyamán lesz közvitára bocsátva a tervezet. Információink szerint az ipari park létrehozóinak, de a betelepülő cégeknek is lesz pályázati kiírás. Mindenképpen előny, hogy itt lesz az autópálya le- és felhajtóútja, akárcsak az, hogy a telkek jogi helyzete tisztázott, a közművesítést biztosítani tudjuk” – sorolta a Székelyhonnak bizakodva a nyárádszeredai polgármester.
Tóth Sándor, nyárádszeredai polgármester
Fotó: Haáz Vince
Tóth Sándortól megtudtuk, hogy hamarosan befejezik az inkubátorház kialakítását is, június 30-án jár le az építkezési engedély, akkor adják át. Az egykori járásbíróságnak, majd árvaháznak helyet adó impozáns épületben az utolsó simításokat végzik. A pályázatban vállaltak alapján 2026-ig a polgármesteri hivatal fogja működtetni irodaházként, ahol lehetőségeket adnak a kisebb-nagyobb cégeknek, hogy felszerelt, működésre kész helyiségeket használjanak. De a leendő ipari parkba költöző cégeknek is helyet adnak majd itt, ha igény lesz erre, hiszen az inkubátorház és a ipari park között mindössze 1,2 kilométernyi a távolság.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bejelentette, hogy 24 órára őrizetbe vette Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi miniszter, akit vesztegetésben való bűnsegédlettel gyanúsítanak.
szóljon hozzá!