
A nyárádszeredai inkubátorház
Fotó: Haáz Vince
Százharminc hektáron szeretne ipari parkot kialakítani a nyárádszeredai önkormányzat – ennek érdekében módosítják az általános városrendezési tervet, hogy a területek ipari besorolást kapjanak. A jelenleg magánkézben lévő telkek a majdani, Nyárádtő és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz le- és felhajtóútja közlében vannak.
2024. május 29., 12:162024. május 29., 12:16
Május 31-én kezdi el a megbízott török cég a Nyárádtő és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz tervezését, amelyre hat hónapja van. A kivitelezésre 18 hónap, így ha minden terv szerint halad, 2026 végétől már használni lehet a nyárádszeredai le- és felhajtóutat is.
Közben elindították a Nyárádszereda és Sóvárad közötti pályaszakasz tervezését is, itt május 22-ig várták az ajánlatokat. Az ideális az lenne, ha a két szakasz együtt, részben egymást fedve épülne meg, hogy ne legyen hosszú évekig munkatelep a kisváros környékén, ám a jövő titka, hogy ez mennyire sikerül.
Tóth Sándortól, Nyárádszereda polgármesterétől megtudtuk, a tervezett autópálya, valamint a le- és felhajtóút közelében egy százharminc hektáros ipari parkot szeretnék kialakítani. A kisváros területén 96 hektárnyi üres telek van, a szomszédos Nyárádgálfalván még harminc hektárnyi, ezeket egyesítve
A telkek jelenleg magánkézbe vannak, a polgármesteri hivatal most módosítja az általános városrendezési tervet, ipari területté minősítve azokat.
Az utolsó simításokat végzik, hamarosan átadják
Fotó: Haáz Vince
„A terület határánál van az ivóvíz- és szennyvízhálózat, a középfeszültség- és a gázhálózat is ott van a képzeletbeli kapu előtt. Egy erős villanyhálózatra van ott szükség, oda még átalakításokat kell majd kérni a szolgáltatótól.
Úgy tudjuk, hogy a Központi Fejlesztési Régiónál előkészületben van az ilyen jellegű pályázatok meghirdetése, július folyamán lesz közvitára bocsátva a tervezet. Információink szerint az ipari park létrehozóinak, de a betelepülő cégeknek is lesz pályázati kiírás. Mindenképpen előny, hogy itt lesz az autópálya le- és felhajtóútja, akárcsak az, hogy a telkek jogi helyzete tisztázott, a közművesítést biztosítani tudjuk” – sorolta a Székelyhonnak bizakodva a nyárádszeredai polgármester.
Tóth Sándor, nyárádszeredai polgármester
Fotó: Haáz Vince
Tóth Sándortól megtudtuk, hogy hamarosan befejezik az inkubátorház kialakítását is, június 30-án jár le az építkezési engedély, akkor adják át. Az egykori járásbíróságnak, majd árvaháznak helyet adó impozáns épületben az utolsó simításokat végzik. A pályázatban vállaltak alapján 2026-ig a polgármesteri hivatal fogja működtetni irodaházként, ahol lehetőségeket adnak a kisebb-nagyobb cégeknek, hogy felszerelt, működésre kész helyiségeket használjanak. De a leendő ipari parkba költöző cégeknek is helyet adnak majd itt, ha igény lesz erre, hiszen az inkubátorház és a ipari park között mindössze 1,2 kilométernyi a távolság.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!