
Fotó: Forrás: RMDSZ
Újabb két erdélyi magyar közösség címerét hivatalosította javaslatunkra a kormány – nyilatkozta Cseke Attila fejlesztési és közigazgatási miniszter csütörtökön, Bukarestben. Mint részletezte, az RMDSZ javaslatára döntött a kormány a Maros megyei Nyárádgálfalva és a Kolozs megyei Szamosújvár címeréről.
2022. április 28., 13:522022. április 28., 13:52
Nyárádgálfalva címerét vízszintesen felezi egy hullámos ezüst vonal, a Nyárád vizét jelképezi. A címer felső, zöld mezejében a jelenlegi községházának otthont adó épület látható, felette arany Nap és arany Hold, alsó vörös mezeje pedig hétszer csíkozott, a községet alkotó hét falu jelöléseként.
Szamosújvár címere függőlegesen hasított, bal oldalán, kék mezőben Szamosújvár vára látható, jobb oldalán, vörös mezőben pedig két arany páva fog közre egy arany keresztet, a településen élő római és görögkatolikus egyházközségeket jelképezik.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
Szolgálat közben, egyenruhában vették őrizetbe azt az Arad megyei rendőrt, akit korrupcióval gyanúsítanak.
Tönkrement a gödrös úton egy beteghez riasztott mentőautó Galac megyében. A sofőr hiába próbálta kikerülni az esővízzel borított hatalmas mélyedéseket, az autó végül lerobbant. Kálváriájukat térfigyelő kamera rögzítette.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
szóljon hozzá!