
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
27 éves férfi szúrt nyakon egy idős asszonyt kedden délután Radnóton. Az áldozat belehalt a sérüléseibe.
2020. november 18., 12:292020. november 18., 12:29
2020. november 18., 12:302020. november 18., 12:30
Mint a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztályának közlése szerint kedden délután értesítették a radnóti rendőrséget, hogy egy asszonyt nyakon szúrtak a településen. A helyszínre kiérkezett rendőrök és ügyész egy 76 éves nő holttestét találták, akinek halálát több, a nyakán levő szúrt seb okozta.
A rendőrök rövid időn belül azonosították és elkapták a 27 éves elkövetőt, aki autóval menekült el a helyszínről.
A gyanúsítottat szerdán reggel vették 24 órás őrizetbe. A nyomozást folytatják, hogy kiderítsék a tragédia pontos körülményeit.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.