
Képünk illusztráció
Fotó: Sóki Tamás/MTI
Az országos helyzethez hasonlóan Hargita megyében is növekedésnek indultak az esetszámok az elmúlt időszakban. Szombaton 22 új fertőzést azonosítottak a térségben, a kórházban ápoltak száma pedig ötven fölé emelkedett.
2021. szeptember 11., 15:372021. szeptember 11., 15:37
Súlyosbodni látszik a járványhelyzet, míg pénteken 11, szombaton már 22 új koronavírus-fertőzést igazoltak Hargita megyében, ezzel 8452-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Haláleset viszont napok óta nem történt a térségben, így a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma továbbra is 501.
A gyógyultak száma hárommal nőtt az elmúlt 24 órában, ezáltal eddig összesen 7850-en győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi és maroshévízi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 51-re emelkedett (egy nappal korábban 44 volt ez az érték), otthoni elkülönítésben 68-an vannak, házi karanténban pedig 332-en tartózkodnak a megyében.

Az elmúlt huszonnégy órában 2648 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 48 812 teszt feldolgozása nyomán. Pénteken 2520 új esetet regisztráltak, míg az azt megelőző három napban is kétezer fölött volt a napi esetszám.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében öt páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport szombati tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 0,21 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!