
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Egy egy nappal korábbi rendkívül alacsony esetszámhoz képest megkétszereződött az új fertőzések száma pénteken Hargita megyében, és négy haláleset is történt a térségben az elmúlt 24 órában.
2021. május 14., 14:112021. május 14., 14:11
Tizenöt új koronavírus-fertőzést igazoltak pénteken Hargita megyében, ezzel 8181-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Egy nappal korábban hét beteget regisztráltak. Emellett négy újabb haláleset is történt, így a járvány kezdete óta már 411 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.

Több elvégzett koronavírus teszt alapján kevesebb új megbetegedést regisztráltak pénteken, mint egy nappal korábban. A halálesetek száma viszont 30-cal növekedett a csütörtöki adatokhoz képest, ezen kívül azonban minden mutató pozitív irányba mozdult el az elmúlt 24 órában.
Gyógyultnak 16 személyt nyilvánítottak az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 7508-an győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 127 (kilenccel kevesebb, mint csütörtökön), otthoni elkülönítésben 135-en vannak, házi karanténban pedig 672-en tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal nyolc páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 0,81 igazolt fertőzés jut Hargita megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
szóljon hozzá!