
Ismertették az idei jótékonysági akciót Gyergyószentmiklóson. Várják az adományokat
Fotó: Barabás Orsolya
Kilencedik alkalommal szervezik meg idén az Együtt egymásért, szentmiklósiakért elnevezésű jótékonysági akciót Gyergyószentmiklóson. A december 18-ig tartó adománygyűjtésbe bárki bekapcsolódhat, aki szeretné szebbé tenni a nehéz anyagi körülmények között élők karácsonyát.
2022. november 28., 14:302022. november 28., 14:30
Évek óta több száz rászoruló családnak visznek az Együtt, egymásért, szentmiklósiakért elnevezésű akció keretében gyűjtött tartós élelmiszerekből összeállított csomagot. Idén is útjára indították az adománygyűjtést.
„Évről évre bebizonyosodott, hogy a gyergyószentmiklósiak érzékenyek a szükséget szenvedők iránt, tavaly is több mint 3,5 tonna élelmiszer gyűlt. Ezzel a hittel indulunk, hogy idén sem lesz másként. Célunk változatlan, közös
Hét kereskedelmi egységben nyitottunk gyűjtőpontokat, ahol a jóérzésű emberek leadhatják a felajánlásaikat” – részletezte Gereöffy Imola, a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal szociális igazgatóságának vezetője.
Tavaly 3589 kg tartós élelmiszert tudtak szétosztani a kezdeményezésnek köszönhetően 306 családnak, így
„Nehéz tél elé nézünk, rengeteg embernek szüksége lesz a segítségre. A járványidőszak alatt is működött ez az akció, és úgy gondolom, hogy akárcsak a pandémiában, most is Szent Miklós az igazi védnöke az adománygyűjtő kezdeményezésnek” – hangsúlyozta Csergő Tibor polgármester. Gyűjtőpontok vannak a Sláger Centerben, a Bucsin negyedi BB Marketben és Amigo üzletben, a Virág negyedi Barabás húsboltban, de a főtéri Kordial üzletben, a felszegi Diszkont üzletben, Tinka boltban, valamint a szociális igazgatóság székelyén is fogadják az adományokat.
Idén is lesz lehetőségük a civil szervezeteknek, cégeknek, illetve a jóérzésű gyergyószentmiklósiaknak, hogy bekapcsolódjanak az adománygyűjtésbe december 18-ig. Az összegyűlt tartós élelmiszert folyamatosan szállítják majd ki a rászorulóknak.
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt csütörtök reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
szóljon hozzá!