
Fotó: Veres Nándor
Ismét védőmaszkokat ajándékoz médiahálózatunk az Erdélyi Médiatér Csoport támogatásával. A 2020-as októberi és decemberi villámakció sikerén felbuzdulva hétfőn újabb megmozdulást szervezünk Kolozsvártól Sepsiszentgyörgyig.
2021. március 07., 16:182021. március 07., 16:18
2021. március 07., 18:252021. március 07., 18:25
Az akció alapvető célja, felhívni a figyelmet a koronavírus elleni felelős védekezésre. Emellett lehetőséget biztosít arra is, hogy olvasóink személyesen találkozzanak azokkal az emberekkel, akik a mindennapokban garantálják a gyors és hiteles információk áramlását – a teljesség igénye nélkül jelen lesznek lapterjesztőink, újságíróink, rádiós kollégáink, adminisztrációs munkatársaink és marketinges csapatunk is.
Viszonyítási alapként ez azt jelenti, mintha Gyergyószentmiklós összes lakosa részesülne egy-egy védőálarcban. A maszkosztás helyszíne és időpontja már-már tradicionálisnak számít: déli 12 órától egyidejűleg indul az akció
Csíkszeredában a Nagyrét utcai Merkúr parkolójában,
Gyergyószentmiklóson a Művelődési Központ előtti téren,
Kolozsváron a Széchenyi téri piac bejáratánál,
Marosvásárhelyen a Dózsa György úti Merkúr parkolójában,
Sepsiszentgyörgyön a Sugás áruház bejárata előtt, valamint
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcai Merkúr parkolóban.
A vidéki karaván már a hajnali órákban útnak ered Székelyudvarhelyről, és főként marosszéki településeket érint majd.
Azok sem kell bánkódjanak, akik nem jutnak el az említett helyszínekre, hiszen ügyfélszolgálatainkon hétfőn reggel 8 és délután 4 óra között bármely hölgy átvehet egy szál szép virágot kollégáinktól.
Legyen ez a találkozás örömteli, de ne feledjük azt sem, hogy vigyázzunk egymásra!
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bejelentette, hogy 24 órára őrizetbe vette Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi miniszter, akit vesztegetésben való bűnsegédlettel gyanúsítanak.
2 hozzászólás