
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Megfogdosott, megfélemlített és szexuális kapcsolatot ajánlott fel három nőnek egy 25 éves férfi Marosvásárhelyen egyetlen délután alatt. Ez még novemberben történt, azóta a nők feljelentették, a rendőrök pedig elfogták az elkövetőt.
2019. december 17., 15:272019. december 17., 15:27
2019. december 17., 15:292019. december 17., 15:29
A Maros Megyei Rendőr-főkapitánysághoz novemberben 24-én három panasz érkezett olyan nőktől, akiket egy ismeretlen férfi a város különböző lakónegyedeiben leszólított, megfogdosott és felajánlotta nekik, hogy létesítsenek szexuális kapcsolatot vele. A panaszt tevő hölgyek leírásai alapján a rendőrség egy 25 éves nyárádkarácsonyfalvi férfi személyében azonosította a gyanúsítottat. A férfit december 10-én őrizetbe vették, majd előzetes letartóztatásba helyezték.
Mint Emanuela Fărcaș, a rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta, arra kérik a lakosokat, ha valaki az utcán megfélemlíti, megfenyegeti vagy bántja őket, azonnal jelentsék az esetet, hiszen a rendőrök csak így tudnak hatékonyan fellépni a törvényszegők ellen.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!