
Böjte Csaba ferences szerzetes és Kásler Miklós miniszter. Archív
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Nobel-békedíjra terjesztette fel Böjte Csaba ferences szerzetest Kásler Miklós, a budapesti Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője.
2022. március 23., 16:442022. március 23., 16:44
2022. március 23., 17:312022. március 23., 17:31
„Nobel-békedíjra jelöltem Böjte Csaba testvért” – adta hírül közösségi oldalán szerdán a tárcavezető. Kásler Miklós szerint a dévai ferences szerzetes az elmúlt évtizedekben egy, az ideológiákon és a politikai érdekeken is túlmutató gyermekmentő programot hozott létre. A miniszter felidézte, hogy
„Az immáron több mint három évtizedes humanitárius tevékenységével lebontotta a Kelet-Közép-Európában élő nemzetiségek közti falakat, amivel egyszerre példaként és jó gyakorlatként is szolgál az egész emberiség számára” – méltatta a szerzetest Kásler Miklós. A miniszter hozzátette,
Mára a Böjte Csaba által alapított Dévai Szent Ferenc Alapítvány 26 bentlakásos intézményben több mint 2500 gyermekről gondoskodik.
A Nobel-békedíj odaítélése szigorú forgatókönyv szerint zajlik. A jelöléseket legkésőbb az adott év január 31-éig fogadják, az utána beérkezett jelöléseket már csak a következő esztendőben veszik figyelembe, így Böjte Csaba jelölése csak a következő esztendőben kerülhet majd a bizottság asztalára.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
Brassóban fogtak el a rendőrök egy 20 éves román állampolgárt, akit Németországban elkövetett súlyos, szervezett vagy fegyveres rablással, illetve annak kísérletével gyanúsítanak. Európai elfogatóparancs volt érvényben ellene.
Csütörtöktől forgalomkorlátozásra kell számítani a Vársétányon, mivel kezdődik a Vásárhelyi Forgatag, amelynek fő helyszíne a hétvégén a marosvásárárhelyi Várudvar lesz.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
4 hozzászólás