
Gyergyószentmiklóson most jutottak el odáig, hogy emeljék a szemétszállítás díját. Várhatóan nem állnak meg egy emelésnél. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Változott a köztisztasági illeték díjszabása, megvásárol a város egy ingatlant a piac szomszédságában, és továbbra is kérdéses maradt a Basilides Tibor sportcsarnok működtetése. Többek között ezek a témák kerültek terítékre a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület júniusi rendes ülésén.
2022. június 24., 09:382022. június 24., 09:38
2022. június 24., 12:452022. június 24., 12:45
Több, mint két órán át üléseztek a képviselők csütörtökön, ahol 19 határozattervezet megvitatása után még több vitás kérdésről is beszéltek.
Polgármester távollétében az alpolgármester terjesztette be a köztisztasági szolgáltatási illeték kiigazításáról szóló tervezetet. A szolgáltató RDE Harghita szolgáltató elfogadott árnövekedés értelmében
A jogi személyek 165,04 lejt kell fizessenek köbméterenként.
A cég jelenlévő képviselői elmondták, hogy ugyan július 1-től életbe lép a változás, de az elmúlt hónapokban már komoly bevételkiesést jelentett nekik az, hogy ugyan még februárban kérték az árkiigazítást, de csak most június végén került ez az önkormányzat asztalára. Az is elhangzott, hogy ezt a most elfogadott árat még a tavalyi költségekkel számolták ki, amikor például az üzemanyag 5,5 lejbe került literenként.
Az önkormányzat döntött arról, hogy megvásárolja a városi piac mellett található Meszes utca 1 szám alatti ingatlant 82 ezer euróért, hogy később lehetőség legyen itt a piac fejlesztésére. Elhangzott: amióta a vásár szóba jött 20 ezer euróval nőtt az ingatlan ára a hivatalos felértékelése után.
A polgármestert megbízták, hogy képviselje a várost egy olyan 2018-ban indult perben, amelyben egy autós kártérítést követel azért, mert tönkrementek a gumiabroncsai amikor a Gyilkostó felé vezető úton egy gödörbe hajtott.
A Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató közmű átszervezte a személyzeti struktúráját, hogy könnyebben megtörténhessen a szolgáltatások tervezett szétválasztása, itt hat álláshelyről is lemondtak. Ugyancsak személyzeti kérdésekről, alkalmazások jóváhagyásáról döntöttek a VSK, a múzeum a kórház és városháza esetében is.
Az ülés végén hosszan vitatkoztak arról, hogy mi legyen a Basilides Tibor sportcsarnok sorsa.
Ha ez nem történik meg, akkor lemond a csarnok működtetéséről és visszaadja ezt a városnak. Érvek és ellenérvek hangzottak el, de a megoldáshoz nem kerültek közelebb.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
szóljon hozzá!