
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Visszaesett az egy nap alatt regisztrált megbetegedések száma az országban csütörtökhöz képest, de még így is tízezer feletti a napi esetszám.
2021. október 01., 14:102021. október 01., 14:10
Az elmúlt huszonnégy órában 10 887 koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 67 047 teszt feldolgozása nyomán.
Az új esetekkel 1 244 555 -re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Az adatok szerint gyógyultnak 1 121 721 személyt nyilvánítottak. Péntekig összesen 9,63 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 3,28 millió antigén-gyorstesztet végeztek, a fertőzöttségi arány 16,2 százalékos.
Az elmúlt huszonnégy órában 169, koronavírussal diagnosztizált személy – 100 férfi és 69 nő – haláláról érkezett jelentés, velük 37 210-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 1391 személyt kezelnek országszerte.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 1,24;
Maros megyében 1,88;
Kovászna megyében 1,44 ezrelék.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
szóljon hozzá!