
Egy nap alatt hárommal nőtt az igazolt koronavírusos esetek száma Maros megyében
Fotó: Árvai Károly/MTI
Május 18-ig 655 koronavírusos beteget regisztráltak Maros megyében, ami azt jelenti, hogy az elmúlt huszonnégy órában hárommal nőtt az igazolt esetek száma.
2020. május 18., 16:342020. május 18., 16:34
A fertőzöttek közül 448-an meggyógyultak és elhagyták a kórházat, 62-en pedig elhunytak, de az utóbbi huszonnégy órában ez a szám nem változott, nincs újabb haláleset – tájékoztatott a Maros megyei prefektúra.
A közegészségügyi igazgatóság adatai szerint jelenleg 814 személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, valamint 413-an intézményes karanténban. Fertőzés gyanúja miatt az elmúlt egy nap alatt 16 személyt utaltak kórházba, összesen tehát ötvenen tartózkodnak orvosi megfigyelés alatt, várva a teszteredményeket.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!