
Fotó: Pinti Attila
Nincs többé pardon az ittas vezetésért – elfogadta az erről szóló törvénymódosítást kedden a képviselőház. Eszerint a 0,80 g/l fölötti légalkohol-koncentrációval vezető sofőrök 1-5ig terjedő letöltendő börtönbüntetésre is ítélhetők, továbbá tíz évre is eltilthatják őket az autóvezetéstől.
2024. május 14., 16:582024. május 14., 16:58
2024. május 14., 21:452024. május 14., 21:45
A drogkereskedelem és -fogyasztás megelőzéséről és leküzdéséről szóló törvényt módosító tervezet szerint
Emellett tíz évre eltiltják a vezetéstől. A büntetési tételek a pszichoaktív szer hatása alatt vezetőkre is érvényesek – ismerteti az Agerpres.
A jogszabályjavaslat azt is előírja, hogy 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendők azok a személyek, akik rendelkezésre bocsátják a tulajdonukban álló, az általuk bérelt vagy kezelt lakást vagy más ingatlant pszichoaktív hatású szerek fogyasztására.
Egy másik előírás szerint a pszichoaktív hatású szerek orvosi utasítás nélküli alkalmazása vagy kiadása is 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A tervezet szerint kábítószerrel való visszaélés esetén az ügyész úgynevezett elterelést is alkalmazhat. Ennek megfelelően
Az elterelés elrendelése a drogfogyasztó személyes helyzetétől és a bűncselekmény elkövetésének konkrét körülményeitől függ, és megelőzi a függőségének felmérése, amelyet egy drogprevenciós és tanácsadó központ végez. Kiskorú kábítószer-használók esetében a függőség felmérése kötelező.
A törvénytervezetet a szenátus már elfogadta, a képviselőház döntő házként szavazott róla, a kihirdetéstől számítva pedig érvénybe lép.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
2 hozzászólás