
Tőke Ervin. Archív
Fotó: Veres Nándor
Harmadjára is bevállalja a polgármesterjelöltséget Tőke Ervin Csíkszeredában, aki idén is az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) színeiben indul a városvezetői pozícióért a júniusi helyhatósági választásokon. Gyűjti a lakossági aláírásokat a támogatásához.
2024. április 23., 14:252024. április 23., 14:25
Tőke Ervinnek is legkevesebb ötszáz támogató aláírást kell gyűjtenie ahhoz, hogy leadhassa jelölési dossziéját legkésőbb április 30-ig, keddig a választási irodához.
– hangsúlyozta megkeresésünkre Tőke Ervin, aki arra kéri Csíkszereda polgárait, hogy fogadják az önkénteseiket.
A tanácsos immáron harmadjára indul a csíkszeredai polgármesteri tisztségért, 2016-ban az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP), majd 2020 óta az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) színeiben. „Ugyan még nem teljes a tanácsosjelölti listánk, de többnyire a régi csapat tagjai lesznek rajta, hiszen Szabó Soós Klára és Szikszai László idén is vállalták a jelölést, ugyanakkor lesznek új tagjaink is” – osztotta meg Tőke Ervin.
Az EMSZ 2020. januárjában alakult az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt összeolvadásából.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
Csütörtökön újabb lottósorsolást tartanak, a Román Lottótársaság kiközölte a kategóriánként július 9-ére felhalmozott összegeket. A sorsolás este fél héttől kezdődik.
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
Többszöri éjszakai medveűzés után szombaton kilőttek a Kézdialmás községhez tartozó Csomortánban egy faluba bejáró medvét – de ez csak egy a sok közül.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerint júniusban enyhén csökkent az éves inflációs ráta, az idei harmadik negyedévben pedig jelentősebb mérséklődés várható.
5 hozzászólás