
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Cáfolta a Maros Megyei Sürgősségi Kórház igazgatója Raed Arafat belügyi államtitkár szerda esti nyilatkozatát, miszerint Maros megyében már nincs hely a koronavírussal fertőzött, intenzív osztályra kerülő betegek számára.
2020. május 07., 19:412020. május 07., 19:41
2020. május 08., 09:332020. május 08., 09:33
Raed Arafat szerda este nyilatkozta azt, hogy Marosvásárhelyen már nincs több hely a súlyos állapotban lévő koronavírusos betegek számára, ezért Nagyszebenbe szállítják őket. Erre reagálva Claudiu Puiac, a Maros Megyei Sürgősségi Kórház igazgatója elmondta, hogy
Így kérték, hogy szállítsák át Nagyszebenbe a beteget. Az igazgató a sajtónak kihangsúlyozta: egyetlen esetről volt szó. A Maros Megyei Sürgősségi Kórházban 12 hely van kialakítva az intenzív osztályon a koronavírussal fertőzött, súlyos állapotban lévő személyeknek.
Maros megyében csütörtökre megugrott a koronavírussal fertőzött személyek száma, egyik napról a másikra 38 új fertőzöttről számol be a prefektúra közleménye. A járvány kezdete óta 573 esetet azonosítottak, ebből 246-on meggyógyultak, 46-on életüket vesztették. Az aktív, kórházban lévő koronavírusos betegek száma Maros megyében jelenleg 281. Otthoni elkülönítésben 1309 személy van, intézményes karanténban pedig 424, kórházi megfigyelés alatt, míg a teszteredményük megérkezik, 45 személy.
Az elmúlt 24 órában a rendőrök, csendőrök és katonák 360 személygépkocsit állítottak meg és 446 személy igazoltattak.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
Erdővidék központjában is jóváhagyták a 2026-os helyi adók és illetékek emelését. A baróti tanács idei utolsó ülésén azonban nemcsak a kényszerű terhekről volt szó, hanem azokról a pozitív változásokról is, amelyeket a 2025-ös esztendő hozott.
szóljon hozzá!