
Várakozás a hidegben. A szükség minden járványügyi óvintézkedést felülír
Fotó: Pinti Attila
Noha az online előjegyzésnek köszönhetően az esetek többségében megszűnt a sorbanállás a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálatnál, az elméleti vizsgázók a járványhelyzet ellenére továbbra is kígyózó sorokban várakoznak az épület előtt. A problémára két megoldás is születhetne, ám egyik az emberek hozzáállása miatt nem működik, a másik által pedig jelentősen meghosszabbodna a várakozási idő.
2020. november 26., 13:292020. november 26., 13:29
Három éve indult el az online sorszámigénylési lehetőség a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálatnál, idén pedig még nagyobb hangsúlyt fektettek erre az intézménynél a koronavírus-világjárvány miatt. Ettől eltekintve szinte minden hétköznap kígyózó sorokban várakoznak az emberek a közszolgálat csíkszeredai épülete előtt. Ennek oka, hogy
Mint Adrian Pănescutól, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivőjétől megtudtuk, egy kivételével az összes elintéznivaló esetében működik az internetes rendszer, tehát a jogosítványok cseréjére, a gépjárművek bejegyzésére, törlésére és átíratására, valamint az ideiglenes rendszám kérésére is igényelhetünk online időpontot. A felsoroltak esetében működik is a kezdeményezés, az igénylők a leszögezett időpontban érkeznek a közszolgálathoz, így az ezekkel foglalkozó ügyfélablakoknál soha nem alakul ki torlódás.
A kivételt a sofőrkönyv megszerzéséhez szükséges elméleti vizsgára érkezők képezik, ők ugyanis nincsenek előre beosztva. A szóvivő szerint
Pănescu kiemelte, az elméleti vizsgán mintegy 50 százalékos az átmenési arány a megyében, így sok a visszatérő vizsgázó, főként szerdán és csütörtökön nagyon sokan érkeznek a megye minden részéről.
Csoportokba verődve várakoznak a vizsgázók a közszolgálat csíkszeredai épülete előtt
Fotó: Pinti Attila
Próbálták megértetni a tanulóvezetőkkel, hogy jobb lenne, ha megbeszélnék egymás között, ki mikor érkezik, illetve a sofőriskolákkal is egyeztettek, akik szintén próbálták kérni diákjaiktól, hogy ne egyszerre menjenek vizsgázni egy-egy térségből, de
Hozzátette, a másik megoldás az lehetne, ha a vizsgázókat is beosztanák 30 percenként, mivel ennyi idő áll rendelkezésükre a kérdések megválaszolására. Ezzel azonban az a baj, hogy sokan már öt perc után elhagyják a termet, és rendszerint azok sem maradnak 20 percnél tovább, akiknek sikerül a vizsga. Ezáltal
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
1 hozzászólás