
Az Építők utca 11. szám alatti mellékgazdaság udvarán van az eladásra ajánlott fa
Kevesen fizettek be a gyergyószentmiklósi önkormányzat által áruba bocsájtott fenyőfára. Több mint egy hónapja történt meg a tűzifaigénylések elbírálása: első körben több mint hatszázan jelezték igényüket, de mostanáig csupán tizenegyen fizették ki a tüzelő árát.
2018. november 08., 13:262018. november 08., 13:26
2018. november 08., 13:282018. november 08., 13:28
A gyergyószentmiklósi önkormányzat igényfelmérés után döntött úgy, hogy fatelepet hoz létre. Működtetésével az a cél, hogy elsősorban a rászoruló helyi lakosokon segítsenek, többek között az egyedül élő időseken, a családban sérült személyt gondozókon, a kisnyugdíjasokon, akiknek nagy erőfeszítésbe kerül a téli tüzelő beszerzése.
A jogosultságra vonatkozó szabályzat értelmében a második körben kiegészítő akták leadására, szándékmegerősítésre 59-en válaszoltak. A leadott kérelmek, és az elbírálásra kialakított, a képviselő-testület által jóváhagyott pontozási rendszer alapján minden igénylő aktacsomóját elbírálták és így kialakult egy jogosultsági sorrend. A jogosultak névsora a polgármesteri hivatal ügyfélfogadó irodájában tanulmányozható.
Az eladásra kínált fa mennyisége összesen huszonnégy háztartásnak elégséges.
A szabályzat értelmében a fa kifizetését követően, minden vásárlónak magának kell elszállítania a fát. „A megvásárlásra, elszállításra összesen két hetük van a jogosultaknak, de azt tapasztaltuk, hogy kevesen jelentkeznek közülük.
– ismertette Fórika Krisztina, a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal sajtószóvivője.
Több oka is lehet annak, hogy nehézkesen működik a rászoruló családok megsegítésére létrehozott fatelep. Vannak, akik a bonyolult, összetett igénylési eljárás miatt nem veszik igénybe az ajánlatot, ugyanis dokumentumokra van szükség a rászorultság bizonyítására annak érdekében, hogy az elbírálásnál magas pontszámot kapjon az illető. Aki ezt az utat végigjárja, az akkor torpan meg, amikor a rakodás és szállítás szervezéséhez kell embereket, célgépet szereznie.
A visszajelzésekre hivatkozva a sajtószóvivő azt is jelezte, azért lehet kevés a lehetőséggel élők száma, mert több igénylő azt hitte, hogy az önkormányzat ingyen adja a téli tüzelőt.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
1 hozzászólás