
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A maroshévízi kórházban azonosított koronavírussal fertőzöttek közül hármat átszállítottak a székelyudvarhelyi kórházba, míg egy beteget a gyergyószentmiklósi kórház fertőző osztályán helyeztek el – tudtuk meg Ferenczy Istvántól, a gyergyószentmiklósi kórház menedzserétől.
2020. július 28., 14:312020. július 28., 14:31
2020. július 28., 19:352020. július 28., 19:35
Ferenczy elmondta, hogy nem ez az első eset, hogy más településről utaltak be oda fertőzöttet. Gyergyószentmiklóson azonban jelenleg jó a helyzet, hiszen egyetlen helyi fertőzött sincs, a környező falvakról tartózkodnak még koronavírussal diagnosztizáltak, de 3–4 betegnél több egyszerre nem volt eddig a fertőző osztályon.
Külön-külön kórteremben hét beteget tudnak kezelni, ha családtagokat utalnak be, akkor ez a szám akár meg is duplázódhat, hiszen ők tartózkodhatnak egy szobában – ismertette a gyergyószentmiklósi kórház vezetője.
Mint beszámoltunk róla, hétfőn 17 új koronavírusos esetet azonosítottak a maroshévízi kórházban, ebből 13 alkalmazott fertőződött meg az új típusú koronavírussal.

17 új koronavírusos esetet azonosítottak a maroshévízi kórházban, ebből 13 alkalmazott fertőződött meg az új típusú koronavírussal – tájékoztatott hétfőn az egészségügyi intézmény.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
1 hozzászólás