
Fotó: Haáz Vince
Második nekifutásra olcsóbban szeretné megvásárolni Maros Megye Tanácsa a Marosvásárhely belvárosában, az Ifjúsági utcában levő Tervezőintézet épületét. Az önkormányzati képviselők csütörtökön újból rábólintottak a szándékra és az összegre.
2023. október 26., 15:252023. október 26., 15:25
A megyei tanács a prefektusi hivatallal osztozik a volt városházán Marosvásárhelyen. Az elmúlt években megvásárolták az épület mögötti Ifjúsági szállodát, ahol ugyancsak az önkormányzat alárendeltségébe tartozó intézmények működnek, többek között a Visit Maros információs iroda. De még mindig helyhiánnyal küszködik a megyei közintézmény, így szüksége lenne egy nagyobb épületre, ahol többek között helyet kapna a levéltár.
A belváros szívében, az Ifjúsági utcában van az egykori tervezőintézet székháza, egy négyemeletes, irodáknak kialakított ingatlan.
akkor egy külsős szakember felmérte az épületet, amelynek értékét 2,018 millió euróban, azaz 9,975 millió lejben (áfa nélkül) határozta meg. Akkor a képviselők elfogadták ezt az összeget és felhatalmazták a tanácselnököt, hogy vásárolja meg az ingatlant. Közben az épület tulajdonosa kapott egy másik ajánlatot is, ezért tavaly felfüggesztette az eladásra vonatkozó egyeztetéseket.
Idén azonban a tulajdonos újra jelezte, hogy eladó az ingatlan, így a megyei tanács újra felmérette az épületet. Az új szakértői vélemény szerint a volt tervezőintézet épületének értéke jelenleg 1,972 millió euró, vagyis 9,733 millió lej (áfa nélkül). A tanácsosok elfogadták ezt az új értéket, és ismét felhatalmazták az elnököt, hogy egyeztessen az tulajdonossal a vásár érdekében. Azt is eldöntötték, hogy amennyiben nyélbe ütik a vásárt, akkor az összeg 60 százalékát idén, a maradékot jövőre, a megyei költségvetés elfogadása után törlesztik, kamat nélkül.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!