
Csíkszereda és vonzáskörzete. Előrelépés mindenek előtt. Archív
Fotó: Pinti Attila
Azonnali ülést tartott a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület hétfőn reggel, hogy visszavonhassa, majd módosítva újra elfogadhassa Csíkszereda és vonzáskörzetére vonatkozó integrált városfejlesztési stratégiáját és fenntartható mobilitási tervét. Erre azért volt szükség, mert a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal kifogásolta, hogy a határozatban román és magyar nyelvű változat elfogadása szerepelt, és jelezték, hogy a magyar nyelvűt csak fordításként lehet elfogadni.
2023. január 09., 10:062023. január 09., 10:06
2023. január 09., 10:532023. január 09., 10:53
A csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület mellett a város vonzáskörzetébe tartozó önkormányzatok is elfogadták a Csíkszereda és vonzáskörzetére vonatkozó integrált városfejlesztési stratégiáját és fenntartható mobilitási tervét, hogy közösen pályázhassanak európai uniós forrásokra a benne megfogalmazott beruházási tervek megvalósítására.
Csakhogy a prefektúra kifogásolta a csíkcsicsói önkormányzat erre vonatkozó határozatát, mert szövegszerűen szerepel benne, hogy
Ezért az érintett önkormányzatok arra kényszerültek, hogy visszavonják és módosítva újra elfogadják a stratégiát. Az idő sürget, hiszen holnap le kell adniuk a pályázatot az európai uniós támogatásokra Gyulafehérváron.
A csíkszeredai önkormányzat hétfőn reggel tartotta meg rendkívüli ülését, amelyen az önkormányzati képviselők
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere elmondta, mivel szoros a pályázati határidő, ezért nem várták meg, hogy a prefektúra a város határozatait is kifogásolja, hanem rögtön léptek. A kifogásolást ugyan
Úgy véli, fontosabb, hogy le tudják hívni az európai uniós pénzeket a települések fejlesztésére, mint évekig perelni.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
szóljon hozzá!