
Ez most ennyire futotta Ciucától. A kormányválság folytatódik
Fotó: Gov.ro
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy Nicolae Ciucă kijelölt miniszterelnök visszaadja a kormányalakítási megbízását – írja az Agerpres hírügynökség Florin Cîţu PNL-elnökre hivatkozva.
2021. november 01., 22:242021. november 01., 22:24
A liberálisok bukaresti székházában tartott sajtónyilatkozatában a PNL elnöke közölte, a végrehajtó bizottság azt javasolja a kedden ülésező országos politikai bürónak, hogy
azaz ne ragaszkodjanak többé egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) továbbra is a PNL–USR–RMDSZ alkotta koalíció helyreállítását támogatja – jelentette be az alakulat hétfő este, miután a Nemzeti Liberális Párt (PNL) végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy Nicolae Ciucă kijelölt miniszterelnök visszaadja kormányalakítási megbízását.
Köleményében az USR hangsúlyozta, a jelenlegi politikai válság az eredeti kormánykoalíció mielőbbi helyreállításával oldható fel. A közlemény szerint az USR a válság kirobbanása előtti kormánystruktúra megőrzését támogatja, hogy mielőbb iktathassák be az új kormányt, ugyanakkor szorgalmazni fogja egy „világos döntéshozatali mechanizmus” kidolgozását, amely biztosítéka lehet a stabil kormánynak és a működőképes parlamenti többségnek a 2024-es választásokig.
– olvasható még a közleményben.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
1 hozzászólás