
Ez most ennyire futotta Ciucától. A kormányválság folytatódik
Fotó: Gov.ro
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy Nicolae Ciucă kijelölt miniszterelnök visszaadja a kormányalakítási megbízását – írja az Agerpres hírügynökség Florin Cîţu PNL-elnökre hivatkozva.
2021. november 01., 22:242021. november 01., 22:24
A liberálisok bukaresti székházában tartott sajtónyilatkozatában a PNL elnöke közölte, a végrehajtó bizottság azt javasolja a kedden ülésező országos politikai bürónak, hogy
azaz ne ragaszkodjanak többé egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) továbbra is a PNL–USR–RMDSZ alkotta koalíció helyreállítását támogatja – jelentette be az alakulat hétfő este, miután a Nemzeti Liberális Párt (PNL) végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy Nicolae Ciucă kijelölt miniszterelnök visszaadja kormányalakítási megbízását.
Köleményében az USR hangsúlyozta, a jelenlegi politikai válság az eredeti kormánykoalíció mielőbbi helyreállításával oldható fel. A közlemény szerint az USR a válság kirobbanása előtti kormánystruktúra megőrzését támogatja, hogy mielőbb iktathassák be az új kormányt, ugyanakkor szorgalmazni fogja egy „világos döntéshozatali mechanizmus” kidolgozását, amely biztosítéka lehet a stabil kormánynak és a működőképes parlamenti többségnek a 2024-es választásokig.
– olvasható még a közleményben.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
1 hozzászólás