
Benépesül a következő napokban a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra udvara. Koncertekre várják az érdeklődőket
Fotó: Veres Nándor
Pénteken rajtol a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra által szervezett Tiltott Fesztivál. A szervezők célja, hogy a rendezvény kissé elmulassza a pandémia okozta bezártságérzést, és az újra átélt közösségi élmény jobb kedvre derítse a résztvevőket. Szeptemberig számos neves előadót láthat majd a közönség Csíkszentsimonban: elsőként Rúzsa Magdi és a Halott Pénz zenekar lépnek színpadra.
2021. június 02., 21:352021. június 02., 21:35
A járványügyi korlátozások tiszteletben tartásával rendezik meg pénteken és szombaton a Tiltott Fesztivál első szakaszát Csíkszentsimonban, a szervező Tiltott Csíki Sör Manufaktúra székhelyén. Az érvényben lévő előírásoknak megfelelően legtöbb ezer, a helyszínen vagy laboratóriumban elvégzett, negatív koronavírusteszttel vagy oltással rendelkező személyt fogadhatnak – tudtuk meg Tófalvi Margit közkapcsolati felelőstől.
„Látógatóközpontunk a járvány kezdete óta zárva volt, és sokan kerestek meg azzal kapcsolatban, hogy mikor nyitunk vagy szervezünk koncerteket, ahogyan korábban. Miután enyhült a járványhelyzet, úgy döntöttünk, hogy június elsejétől megnyitjuk a sör- és a chipsgyár látógatóközpontjait, és koncerteket is szervezünk. Célunk az, hogy újra összehozzuk az embereket, közösségi élményt biztosítsunk számukra” – húzta alá Tófalvi Margit. Hozzátette, a szervezéssel jól haladnak,
Kiemelte továbbá, hogy a beléptetési feltételek miatt kaptak ugyan hideget-meleget, de az érdeklődőknek meg kell érteniük, hogy eleget kell tenniük a járványügyi előírásoknak. Ennek megfelelően legtöbb ezer személyt fogadhatnak (nem is áll rendelkezésre több jegy), és
Ezt az oltási igazolvány felmutatásával, 72 óránál nem régebbi negatív PCR-teszttel vagy 24 óránál nem régebbi antitestteszttel tudják megtenni. Újdonság továbbá, hogy egy friss intézkedésnek köszönhetően antigéngyorsteszteket végezhetnek a rendezvényszervezők, tehát
A mintavétel garatból, azaz nyálból történik, nem az orrüregből, így sokkal gyorsabb és kényelmesebb. Fontos tudni azt is, hogy a kiskorúak belépése a rendezvényre csak szülő vagy gondviselő társaságában lehetséges. Minden érdeklődőnek magával kell vinnie továbbá a személyi igazolványát.
Pénteken Rúzsa Magdi, szombaton pedig a Halott Pénz zenekar lép színpadra a fesztiválon. Délután négy órakor lesz a kapunyitás, és este nyolc órától lépnek fel az előadók, a kettő között pedig lehet gyárat látogatni vagy étkezni. A helyszínen hangulatos sörkertek (eső esetén sörsátrak) biztosítják a kényelmet. A kapuzárás 23 órakor várható. A jegyek egy koncertre száz lejbe kerülnek, és megvásárolhatók belépés előtt a fesztivál helyszínén vagy elővételben online az eventim.ro oldalon, személyesen pedig a Tiltott Csíki Sörözőkben, illetve a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra ajándékboltjában.
Fotó: Veres Nándor
Tófalvi Margit arra is kitért, hogy a közelgő esemény nem egy egyszeri alkalom lesz, hanem egy rendezvénysorozatot terveznek: nyáron és kora ősszel számos neves előadót láthat majd a közönség. Igyekeztek úgy kialakítani a fellépők névsorát, hogy minden korosztály találjon kedvére valót, illetve több zenei stílus is képviselve legyen. Ennek megfelelően
„Bízunk benne, hogy tovább fognak lazítani a járványügyi korlátozásokon országos szinten, és akkor mi is ahhoz tudjuk igazítani a belépési feltételeinket. Szeretnénk, hogy az emberek újra visszanyerjék egykori életérzésüket” – vetítette előre Tófalvi Margit.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
2 hozzászólás