
Fotó: Toró Attila
Tizenhatodik alkalommal tartották a hétvégén a Perkő Gyermek- és Ifjúsági Táncegyüttesek találkozóját Kézdiszentlélek búcsújáró hegyén, a Kovászna Megyei Művelődési Központ, Kovászna Megye Tanácsa és Kézdiszentlélek Polgármesteri Hivatalának szervezésében.
2022. június 12., 16:302022. június 12., 16:30
A találkozót a Háromszék Táncegyüttes Világhírű Reveder gyermekeknek szóló táncjátéka nyitotta, amely egy eltört hegedű és az ezáltal felborult világ rendjének párhuzamát kutatta.
A 2022-es találkozón öt megyéből (Bákó, Brassó, Hargita, Kovászna, Maros) 32 táncegyüttes több mint 900 néptáncosa vett részt. A rendezvény ez alkalommal is elérte az egykoron megfogalmazott célját:
– tájékoztat az eseményt szervező Kovászna Megyei Művelődési Központ sajtóosztálya.
Fotó: Toró Attila
Mint írják, a bemutatkozások és fellépések között közös táncot is tartottak, de az odalátogatóknak lehetősége volt részt venni kézműves foglalkozásokon, kipróbálni népi játékokat, emellett pedig
Fotó: Toró Attila
Bár a délutáni zivatar elmosta a tábortűz körüli közös táncot és éneket, a helyt álló táncosok a fedett színpad védelmében énekeltek az Üsztürü és Kedves zenekarok koncertjén, akik a Folker együttessel az egész napi talpalávalót is biztosították.
Fotó: Toró Attila
Fotó: Toró Attila
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
szóljon hozzá!