
Fotó: Sirülő Együttes Facebook oldala
Hon a hazában címmel szerveznek gálaműsort vasárnap Gyergyórementén, ahol Gyergyói-medencei néptáncosok és népzenészek lépnek a közönség elé.
2025. január 15., 11:272025. január 15., 11:27
Néptánc- és népzene-gálaestet tartanak vasárnap 18 órától a gyergyóremetei Balás Gábor Művelődési Házban, ahol Gyergyószék három táncegyüttese és muzsikusai adják elő műsorukat. A nézők a gyergyóremetei Sirülő, a gyergyóújfalvi Katorzsa, és a gyergyószentmiklósi Hóvirág együttesek által előadott táncokat láthatnak, a zenei élményt mindemellett a remetei Kokojza citerazenekar és a Tarló zenekar biztosítják.
A Magyar Kultúra Napja tiszteletére rendezett esemény szervezői a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ, valamint Gyergyóremete Önkormányzata és Hargita Megye Tanácsa.
A Román Lottótársaság által szervezett Joker-játék történetének legnagyobb összegét nyerték meg a vasárnapi sorsoláson, amelynek értéke 65 969 447,56 lej, (több mint 12,93 millió euró).
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – közölte Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Ilie Bolojan kormányfő, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke kijelentette, ha a szociáldemokraták kilépnek a kormányból, elrendeli a PSD által kormányzati tisztségekbe javasolt személyek leváltását.
Több fiatal is egy körhinta típusú, magasított berendezésben rekedt vasárnapról hétfőre virradó éjjel egy karánsebesi élményparkban.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
Szeretett vándormadaraink hazatértek, elfoglalták fészkeiket és legtöbbjük már megkezdte a családalapítást. Mégis lehetnek olyan gólyák, amelyek még a fészkeléssel bajlódnak – mutatjuk, mit tehetünk értük, illetve a jövőbeli fiókák épségéért.
Alig egy hét alatt összesen 20 európai elfogatóparancsot hajtott végre a Román Rendőrség, és több száz személyt azonosítottak a SIRENE-együttműködés révén.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
szóljon hozzá!