
Nem maradnak el a Bocskai napok Nyárádszeredában, csupán a járványhelyzethez igazítják
Fotó: Haáz Vince
A járványról, az oltáshoz való pro- és kontra viszonyulásokról is szó lesz a hétvégén Nyárádszeredában huszonnyolcadik kiadását megélő Bocskai napokon. A város ünnepnapjainak rendezvényein előzetes bejelentkezés alapján lehet részt venni.
2021. február 15., 15:572021. február 15., 15:57
2021. február 15., 17:062021. február 15., 17:06
Bocskai Istvánt 1605-ben Nyárádszeredában választották Erdély fejedelmévé. Erre az eseményre emlékeznek már 28-ik éve a nyárádmenti kisvárosban, ahol az idén sem maradnak el a kulturális, sport- és ifjúsági rendezvények, amelyek csupán annyiban térnek el az előző évekétől, hogy most
Veress Tünde szervező a Székelyhonnak elmondta, mivel a Bekecs Néptáncszínház a Nyárádmente egyik nagy büszkesége, az eseménysorozat az előadásukkal kezdődik a helyi művelődési házban, ahol fellépnek azok a kis együttesek is, amelyek a későbbi utánpótlást is szolgálják: a Kis és Apró Bekecs, valamint az Aranyos Néptánccsoport, zenélni pedig a Tokos Zenekar fog.
Szombaton egész napos rendezvénysorozat várja a nyárádszeredaiakat, illetve a környező települések lakóit. Reggel 9-kor kezdődik a nyárádszeredai sportközpontban a műfüves pályán a Bocskai labdarúgó bajnokság. Délelőtt 11 órakor a művelődési ház könyvtárában a
A beszélgetést Kányádi Orsolya újságíró, a Marosvásárhelyi Rádió szerkesztője vezeti. Az érdeklődők a koronavírus-járványról, az ahhoz kapcsolódó tényekről, tévhitekről, az oltásról, a pro- és kontra viszonyulásokról hallhatnak beszélgetést, illetve kérdéseket is tehetnek fel.
19 órától a művelődési ház nagyszínpadán az Udvarhely Néptáncműhely a Kós Károly emlékére szerkesztett és rendezett Kiáltó szó című előadásával lép közönség elé.
A megemlékezést vasárnap délelőtt 11 órától a református templomban kezdődő ökumenikus istentisztelet részeként tartják meg – hívják fel a figyelmet a szervezők. Este zártkörű rendezvénnyel, a 18 éves fiatalok nagykorúsítási ünnepségével zárulnak az idei Bocskai napok.
Erdély fejedelméről
Bocskai István (1557–1606) 1592-ben váradi főkapitány, a törökellenes nemezi párt vezetője. 1595-ben Giurgiunál Mihály vajdát segíti. Bethlen Gábor meggyőzi, hogy forduljon szembe Bastával és vállalja a Habsburgok elleni harcot. Az álmosdi csatában hajdúival szétveri a császáriakat. 1605–06 között Erdély fejedelme. Nyárádszeredában a távollétében választották fejedelemmé a székelyek. Bár a rendek felajánlották neki a magyar koronát, nem fogadta el, úgy tartotta helyesnek ugyanis, hogy az országnak nem lehet két királya.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
szóljon hozzá!