Hirdetés
Hirdetés

Népszerűek a turisták körében a Hargita megyei bobpályák

A gyimesi pálya volt az első, azóta újabb hat épült a megyében •  Fotó: Pinti Attila

A gyimesi pálya volt az első, azóta újabb hat épült a megyében

Fotó: Pinti Attila

Románia-szerte Hargita megyében található a legtöbb bobpálya, a turisták érdeklődése pedig egyre csak növekszik az adrenalinnövelő attrakciók iránt,

Székelyhon

2024. március 01., 18:082024. március 01., 18:08

2024. március 01., 18:142024. március 01., 18:14

Szabó Károly, a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Hargita ADI) ügyvezető igazgatója az Agerpresnek adott pénteki nyilatkozata szerint az első bobpályát négy évvel ezelőtt hozták létre Gyimesfelsőlokon, és ez rendkívül pozitívan hatott mind a turisták odavonzása, mind a térségbe történő beruházások szempontjából.

Hirdetés

Új szálláshelyek, éttermek nyíltak, parkolókat alakítottak ki, és jelenleg épül egy szálloda, amely wellness-központtal is rendelkezik majd.

„A Gyimes völgyét egyre nagyobb érdeklődés övezi, körülbelül másfél év alatt 200 ezer turistát vonzott a környékről, először a szomszédos megyékből, majd távolabbról is elkezdtek jönni” – mondta az ADI ügyvezető igazgatója.

A második bobpálya Borszéken épült a városháza beruházásából, a turisztikai minisztérium finanszírozásával, majd Maroshévízen, a Gyilkos-tó környékén, Homoródfürdőn és Székelyvarságon is kialakítottak hasonló pályákat.

Az igazgató szerint jelenleg a gyergyószéki Pongrác-tető és a Gyilkos-tó között épül egy újabb, valamint Tusnádfürdő területén is tervben van egy ilyen beruházás.

Megéri a befektetést

„Kezdetben körülbelül egymillió eurós beruházása volt szükség, ez most már 1,5 millió euróra nőtt, mivel azóta emelkedtek az árak. (...) Ez az attrakció újdonságnak számít Romániában, figyelembe véve, hogy a megyében jelenleg hét bobpálya van, miközben az ország többi részén összesen nincs ennyi. (...) Azt gondolom, hogy ezek a pályák hozzájárulnak a megye vonzerejéhez. Hegyvidéki térség vagyunk és ezek az élmények népszerűek, mivel elmúltak azok az idők, amikor az emberek elmentek egy szállodába, és ott maradtak egész nap.

Idézet
Most a turisták élményekre vágynak, főleg, ha gyerekekkel érkeznek. A belföldi turistának már az sem okoz gondot, hogy autóba üljön, és 50-100 kilométert vezessen, ha élményre vágyik. Az emberek mozgásban vannak, és már azt is megszoktuk, hogy nincsenek autópályáink, ami miatt az utazás kicsit nehézkes, de így élünk, ez a romániai valóság”

– fogalmazott Szabó Károly.

Télen is működik a székelyvarsági bobpálya •  Fotó: László Ildikó Galéria

Télen is működik a székelyvarsági bobpálya

Fotó: László Ildikó

A csak nyáron üzemelő borszéki pálya kivételével a többi télen is működik, a turisták pedig elégedettek a tapasztaltakkal. „A turisták télen is kihasználják ezt a lehetőséget, hiszen gyönyörű, amikor hó van a fákon, minden fehér körülöttünk” – mondta még Szabó.

Mi több, a bobpályák szerepelnek a megye új, csütörtök este bemutatott reklámfilmjében is, amely Hargita megye legfontosabb családbarát attrakcióit mutatja be.

Idézet
Fedezzétek fel Hargita megye varázslatos tájait, ahol minden pillanat családi kaland, amely rátok vár”

– olvasható a Visit Harghita Facebook-oldalán közzétett videóklip leírásában.

A megye bobpályái által kínált élmények a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás által 2024-re meghirdetett tematikus évhez is illeszkednek.

Szabó Károly is kiemelte, hogy az adrenalin éve nagy sikert aratott a romániai turisztikai vásáron, amelyen Hargita megye egy szabadtéri standdal vett részt, és sokan érdeklődtek a bemutatott attrakciók iránt.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 11., hétfő

A tragédiák megelőzése érdekében szigorítanák az állatgyógyászati készítményekhez való hozzáférést

Több gyermek is meghalt az elmúlt években, mert hozzátartozóik állatgyógyászati készítményekkel végeztek tetvesség elleni „kezelést” rajtuk. Törvénymódosítással korlátoznák az ilyen szerekhez való hozzáférést, hogy megelőzzék a hasonló tragédiákat.

A tragédiák megelőzése érdekében szigorítanák az állatgyógyászati készítményekhez való hozzáférést
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

Az RMDSZ támogatóinak listája címmel hozták nyilvánosságra a Szövetség tavalyi bevételét

Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.

Az RMDSZ támogatóinak listája címmel hozták nyilvánosságra a Szövetség tavalyi bevételét
2026. május 11., hétfő

Megdöbbentő dolgot közölt az ügyészség a fiatal lányt kegyetlenül meggyilkoló gyanúsítottról

Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.

Megdöbbentő dolgot közölt az ügyészség a fiatal lányt kegyetlenül meggyilkoló gyanúsítottról
2026. május 11., hétfő

Tarr Zoltán: rendszerváltásra van szükség a magyarságpolitikában

Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.

Tarr Zoltán: rendszerváltásra van szükség a magyarságpolitikában
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

Kelemen Hunor szerint kisebbségi kormánnyal nem lehetne eredményesen kormányozni

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.

Kelemen Hunor szerint kisebbségi kormánnyal nem lehetne eredményesen kormányozni
2026. május 11., hétfő

Politikai források: csütörtökön kezdődnek a kormányalakítási tárgyalások

Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.

Politikai források: csütörtökön kezdődnek a kormányalakítási tárgyalások
2026. május 11., hétfő

Gyorshajtás, alkohol és hamis jogosítvány miatt intézkedtek a közlekedésrendészek

Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.

Gyorshajtás, alkohol és hamis jogosítvány miatt intézkedtek a közlekedésrendészek
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

PSD-RMDSZ kisebbségi kormány is szóba jöhet Sorin Grindeanu szerint

A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.

PSD-RMDSZ kisebbségi kormány is szóba jöhet Sorin Grindeanu szerint
2026. május 11., hétfő

Politikusa szerint a PSD elfogadna egy technokrata miniszterelnököt is

Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.

Politikusa szerint a PSD elfogadna egy technokrata miniszterelnököt is
2026. május 11., hétfő

Pogány Induló lesz a Besúgó-sorozat készítője új filmjének főszereplője

Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.

Pogány Induló lesz a Besúgó-sorozat készítője új filmjének főszereplője
Hirdetés