
Fotó: Haáz Vince
Gyergyószentmiklóson is vannak városrészek, ahol még sok háztartást nem sikerült nyilvántartásba venni, emiatt kedvező a népszámlálás határidejének meghosszabbítása. A számlálóbiztosok járják ezeket a területeket, a három összeírópont közül kettő is nyitva lesz a hétvégén.
2022. július 22., 11:012022. július 22., 11:01
Július 31-ig még lehetőség van összeírni a lakosságot, ez a döntés pedig kedvező Gyergyószentmiklós szempontjából is.

Július 31-éig meghosszabbítják a népszámlálás személyes lekérdezéses szakaszát – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Statisztikai Intézet (INS) közlésére hivatkozva.
„Nyertünk még egy kis időt, hogy azokat a személyeket, akiket a számlálóbiztosok még nem kerestek fel vagy eddig nem értek el, számba tudjuk venni” – hangsúlyozta Csergő Tibor András polgármester, aki elmondta, hogy
nehezen találnak népszámlálókat, de mindent megtesznek, hogy július 31-ig a becsült lakosságszám legalább 90 százaléka össze legyen írva, hiszen
A hét elején újranyitottak három összeírópontot, ami jó döntésnek tűnik, hiszen sokan élnek a lehetőséggel és felkeresik ezeket a helyeket, hogy ne maradjanak ki a népszámlálásból. Három nap alatt több mint 200 embert írtak itt össze. Az összeírópontok közül kettő hétvégén is nyitva tart.
Összeírópont van a polgármesteri hivatalban, a Hő-, Víz-, Csatornaszolgáltató Közmű Virág negyedi pénztáránál, valamint a helyi adók és illetékek osztályának Fürdő utcai székhelyén. A polgármesteri hivatalban szombaton 9 és 18 óra között, vasárnap pedig 9 és 13 óra között fogadják a lakókat az összeírást végzők. A szolgáltató pénztáránál szombaton és vasárnap is 9 és 13 óra között lehet népszámlálásra jelentkezni. A helyi adók és illetékek osztálya nem tart nyitva hétvégén, hétfőn, kedden és csütörtökön 8.30 és 16 óra között, szerdán 10 és 18 óra között, pénteken pedig 8.30 és 14.30 között tudják a számlálóbiztosok nyilvántartásba venni azokat, akik felkeresik az intézményt.
– ismertette a polgármester. Ezeket a területeket járják a számlálóbiztosok, de továbbra is kérik azokat, akik még nem lettek nyilvántartásba véve, hogy jelentkezzenek az összeíró pontok valamelyikénél, hogy ne maradjanak ki.
így a büntetések kirovását is el szeretnék kerülni Gyergyószentmiklóson. A városvezető reméli, hogy július 31-ig még sikerül több mint kétezer lakót nyilvántartásba venni.
A kormány a csütörtöki ülésén rendeletet fogadhat el a földgáz árának ideiglenes korlátozásáról – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
szóljon hozzá!