
Fotó: Pethő Melánia
Népi játszóházban és kézműves foglalkozásokon szórakozhattak, alkothattak a gyergyószentmiklósi gyerekek csütörtökön, ugyanakkor ügyességi és sportvetélkedőkön bizonyíthatták rátermettségüket. Kulturális csemegeként a Figura Stúdió Színház kínált programot számukra – Az élet fája című mesejáték ősbemutatójára várták az érdeklődőket gyermeknapon.
2017. június 01., 21:002017. június 01., 21:00
Igazi nagyüzem működött csütörtökön a gyergyószentmiklósi művelődési ház környékén. A parkban és a mellette levő sétányon műhely műhelyt ért, kézműves foglalkozásokat kínálva a gyerekeknek. Civil szervezetek képviselői és a Csillagszem Napköziotthon óvónői vezették a tevékenységeket, amelyek legtöbbje a hagyományos mesterségeket népszerűsítette.
Fotó: Pethő Melánia
Fotó: Pethő Melánia
A bátrabbak gólyalábon próbálkoztak közlekedni, akinek pedig ez nem lett volna elég, kötélpályán fejleszthette egyensúlyérzékét.
Népi játékok, mondókázás, népdaltanítás is volt a gyermeknapon és ezúttal is a helyszínre érkezett a Szirénázó szupercsapat. Járműveikbe, a mentő-, tűzoltó- és rendőrautóba minden kíváncsi beülhetett.
Fotó: Pethő Melánia
A mozgást, a sportot és a kihívásokat kedvelők idén is a Hétpróbás összecsapás nevű vetélkedőn, illetve a kerekezők versenyén bizonyíthattak, és idén először futóversenyen is indulhattak.
Fotó: Pethő Melánia
– mondta el lapunknak Borsos Júlia, a szervező Művelődési Központ munkatársa.
Fotó: Pethő Melánia
A részvételt és a programok iránti érdeklődést tekintve jól sikerültnek ítélte a rendezvényt. „Vannak olyan családok, amelyek általában részt vesznek a közösségi rendezvényeken, ha azok délután vagy hétvégi napokon vannak. Most viszont délelőtt is együtt vannak a szülők gyerekeikkel. A szabadnap miatt attól tartottunk, hogy a tornatanárok nem jönnek el a csapatokkal, de itt voltak, lelkesítették csapataikat” – mondta Borsos Júlia.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!