
Az egyesület székely és csángó viseleteteket szerzett be
Fotó: Dániel Endre
Öt fiatal csatlakozott nemrégiben a Hargitai Közösségért Egyesülethez, és vesznek részt ennek tevékenységeiben. Tervük, hogy egy új népdalcsoportot hozzanak létre Gyergyóújfaluban.
2022. november 28., 09:272022. november 28., 09:27
„Hiszünk abban, hogy a hagyományok újjáélesztése, megőrzése nem csupán nagyon fontos ebben a megváltozott világunkban, hanem egyenesen szükségszerűséggé vált, a nemzeti összetartozásnak ad erőt” – ismertette sajtótájékoztatóján az általa vezetett civil szervezet alapgondolatát a Hargitai Közösségért Egyesület vezetője.
Az egyesület részt vállal a helyi közösség kulturális programjainak szervezésében, de most bővíteni szeretnék a tevékenységüket: egy népdalcsoport létrehozása körvonalazódik.
Ezt szolgálják azok az újfalvi, zetelaki és csángó viseletek is, amelyeket Hargita megye tanácsa pályázata révén sikerült beszerezniük – közölte Lukács.
(X – fizetett hirdetés)
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
szóljon hozzá!