
A marosvásárhelyi vár nem vesz el a koncertek hangulatából
Fotó: Gálna Zoltán
A visszajelzések alapján az eddigi legjobb, legérdekesebb, programokban leggazdagabb gitárfesztivál után van a Harmonia Cordis Egyesület, ráadásul már a jövő évit szervezik.
2018. augusztus 15., 16:492018. augusztus 15., 16:49
Beke István Ferenc főszervező nem csak annak örül, hogy telt házas koncerteket, valamint jó hangulatú várbeli estéket tudhatnak maguk mögött, de annak is, hogy nagyszerű mesterkurzusok és kiegészítő programok tarkították a Harmonia Cordis Gitárfesztivál programját.
– mutatott rá Beke. Elmondta, a koncerteket is úgy próbálták szervezni, hogy leginkább a kamarazenekarokra fektették a hangsúlyt, ugyanakkor igyekeztek műfajban is változatos felhozatalt nyújtani, valamint a gitár mellett, illetve azzal együtt sokféle hangszert is megszólaltatni.
„Azt vettük észre, hogy a várbeli koncerteken más a közönségünk, sokan családdal, kisgyerekkel kijönnek, lazább hangulatban telik, mint a Kultúrpalotában. Ugyanakkor az előadás értékéből nem vesz el, hogy nyitottabb, aki csak a zenére kíváncsi, az is megteheti közelről, mert a színpad előtt közvetlenül vannak székek. Nyilván műfaj tekintetében is meg kell találnunk a várba megfelelő koncerteket, mert nem fogunk a egy klasszikus koncertet kivinni” – fogalmaz a főszervező, aki már a következő évi fesztivál szervezésébe is belefogott.
Azt már például leszögezték, hogy ki lesz a fesztivál fő meghívottja, ugyanis
Ugyanakkor jövőre egy gitárverseny is a fesztivál szerves része lesz, ugyanis a Harmonia Cordis Gitárfesztivál bekerült egy nemzetközi körforgásba, s része az Eurostring elnevezésű gitárversenynek, amelyen 17 ország 17 fesztiválja méretkezik meg. Romániát a vásárhelyi rendezvény képviseli majd.
„Azt már biztosan tudjuk a versenyről, hogy lesz egy előválogató, jövő januártól majd videóban lehet jelentkezni, a zsűri azonban csak a hangot hallja majd, az alapján hoz döntést, az augusztusi gitárversenyre öt gitárost juttat tovább a zsűri, egyet pedig a közönség szavazhat be. A megmérettetés a fesztivál keretében zajlik majd. A tét nem kicsi, mert a győztes az Erostring döntőjén méretkezhet meg 17 ország legjobbjaival” – mondta el a már nyilvános kulisszatitkokat a főszervező, aki roppant hálás, nem csak azért, mert évről évre van támogatója a fesztiválnak, de azért is, hogy a közönség is nyitott és befogadó a gitárfesztivál irányába.
Az egyre hatékonyabb szolgáltatói védelem mellett is fontos, hogy tudatosak maradjunk, és felismerjük a csalások árulkodó jeleit – hívja fel a figyelmet a magyarországi Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a mobilszámok hamisításával kapcsolatban.
Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
szóljon hozzá!