
Fotó: Székelyföldi Legendárium csapata
Az Anim`est Animation Pitch Prize díját nyerte el hétvégén a Székelyföldi Legendárium csapata az Orbán Balázs-rajzfilmmel kapcsolatos terveivel, aminek köszönhetően nemzetközi szintű alkotást készíthetnek. Emiatt sokat kell változtassanak az eredeti elképzeléseiken.
2021. október 19., 10:432021. október 19., 10:43
2021. október 19., 11:442021. október 19., 11:44
Az Orbán Balázs néprajzi gyűjtőről és íróról (1829–1890) készülő rajzfilmjük forgatókönyvét román nyelvre fordítva az Anim`est által szervezett képzésen vett részt az elmúlt időszakban Fazakas Szabolcs producer és Bálint Hunor animációs vezető – Cristian Pascariu és Dan Panaitescu filmes szakemberek mentorálásával –, amelynek zárásaként Animation Pitch Prize-díjat szereztek munkájukkal. Ez utóbbiért nemzetközi zsűri előtt kellett helytállniuk. A jutalom része ugyanakkor az is, hogy jövőre részt vehetnek a Kelet-Közép-Európai Animációs Fórumon, ahol szakmai továbbképzésen tanulhatnak, ugyanakkor
Fazakas Szabolcs lapunknak elmondta, nagy megtiszteltetés számukra az elnyert díj, hiszen ez azt jelenti, hogy a szakma magasabb szintjein is felfigyeltek a munkásságukra. Az animációs fórumon való részvételt szintén hatalmas mérföldkőnek nevezte a producer, hiszen ezen lehetőségük lesz további kapcsolatok kialakítására, szakmai tudásuk fejlesztésére, ugyanakkor a rajzfilm nemzetközi szintű népszerűsítésére.
Fotó: Székelyföldi Legendárium csapata
A képzés során megértették, hogy több mondanivaló van az Orbán Balázs tevékenységét bemutató elképzelésükben, mint elsőre tűnt, így
– magyarázta Fazakas. Rámutatott, a tervek szerint ezek a 14 perces epizódok önmagukban is megállják majd a helyüket, összevonva pedig egy tévében is bemutatható filmmé kovácsolódnak.
Fotó: Székelyföldi Legendárium csapata
A producer hangsúlyozta, ehhez teljesen át kell írják a forgatókönyvet a tanultak alapján. A lényeg, hogy
„Megértettük, hogy nekünk székelyeknek is megvannak a saját Indiana Jones-aink, csak nem mindegy, hogy ezt hogyan adjuk elő. Világi szintre kell kilépjünk, hiszen a mi történeteink is legalább annyira érdekesek, mint a jelenleg népszerű sorozatok” – fogalmazott a szakember.
Fotó: Székelyföldi Legendárium csapata
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
szóljon hozzá!