
Fotó: MCC
Nyílt előadást tart Kozma Klementina, nemzetközi biztonság- és védelempolitikai elemző, Globális kihívások és a Kárpát-medence címmel a Mathias Corvinus Collegium (MCC) szervezésében Csíkszeredában, január 30-án.
2024. január 23., 15:272024. január 23., 15:27
Kozma Klementina, nemzetközi biztonság- és védelempolitikai elemző, közgazdász, az MCC Geopolitikai Műhelyének kutatója, a Hadtudományi Doktori Iskola hallgatója tart előadást Globális kihívások és a Kárpát-medence címmel január 30-án, kedden 18 órától az MCC csíkszeredai képzési központjában, a Petőfi utca 37. szám alatt.
Kutatásának fő területei elsősorban az Egyesült Államok és a NATO délkelet-európai jelenléte, ezen belül hangsúlyos szerepet tulajdonít a Fekete-tengert és Romániát érintő biztonságpolitikai kérdéseknek.
Az előadás során azokról a fő kihívásokról beszél, amelyek a Kárpát-medencére vonatkozóan is éreztetik hatásukat a 21. században.
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, részvételi szándékát ide kattintva jelezheti.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
szóljon hozzá!