
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Tizenhetedik alkalommal nyitja meg kapuit a mezőmadarasi művésztábor augusztus 23-án. Tíz napon keresztül 26 alkotó viszi vászonra, papírra, fára, vagy vési kőbe azt, ami a mezőségi faluban a leginkább megihlette.
2018. augusztus 20., 18:042018. augusztus 20., 18:04
Ahogy Czirjék Lajos festőművész, a tábor ötletgazdája és szervezője lapunknak elmondta, idén Magyarországról, Felvidékről, Hollandiából és Erdély különböző településeiről várják a művészeket, akik az alkotás mellett kirándulásokat tesznek a környék természeti látványosságainál, meghívottak előadásait hallgatják különböző tudományos, művészeti, irodalmi témakörökben, valamint részt vesznek a Mezőbergenyében zajló alkotótábor vasárnapi zárórendezvényén.
A madarasi tábor a Maros-Mezőségi Művésztelep részeként működik, amely a paniti, a bergenyei, a csittszentiváni táborokat is magába öleli. A Vásárhelyi Forgatag keretében augusztus 29-én, szerda este 6 órakor a Bolyai téri unitárius egyház tanácstermében a mezőmadarasi táborozók jelenlétében kiállítás nyílik a művésztelep alkotásaiból.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
szóljon hozzá!