Kecskemét képviseletében Tóth Tamara nyerte meg a 16. Nemzeti Vágta döntőjét vasárnap délután a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpontban. A Sepsiszentgyörgyöt képviselő Tamás Csaba visszalépett a döntőtől.
2023. október 01., 18:392023. október 01., 18:39
2023. október 01., 20:122023. október 01., 20:12
Megsérült a középdöntőben a Sepsiszentgyörgyöt képviselő Tamás Csaba Chi Lo Sa Chomodusz nevű lova, ezért visszaléptek a döntőtől
Fotó: Nemzeti Vágta Facebook-oldala
Kecskemét képviseletében Tóth Tamara nyerte meg a 16. Nemzeti Vágta döntőjét vasárnap délután a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpontban. A Sepsiszentgyörgyöt képviselő Tamás Csaba visszalépett a döntőtől.
2023. október 01., 18:392023. október 01., 18:39
2023. október 01., 20:122023. október 01., 20:12
Megsérült a középdöntőben a Sepsiszentgyörgyöt képviselő Tamás Csaba Chi Lo Sa Chomodusz nevű lova, ezért visszaléptek a döntőtől
Fotó: Nemzeti Vágta Facebook-oldala
Kecskemét képviseletében Tóth Tamara nyerte meg Galaxy nevű lovával a 16. Nemzeti Vágta döntőjét, maga mögé utasítva Ácsteszér, Adorján és Szentkirály lovasait.
Humánus cselekedete miatt (Chi Lo Sa Chomodusz lába a középdöntőben megsérült) Tamás Csaba elismerésben részesült a finálét követő díjátadón. A Sepsiszentgyörgyöt képviselő lovas a júniusi Székely Vágtán aratott győzelmével vívta ki a jogot arra, hogy indulhasson az idei Nemzeti Vágtán.
A 16. Nemzeti Vágta a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpontban
Fotó: Nemzeti Vágta Facebook-oldala

A hétvégén Szilvásváradon minden a lovakról szól: a Nemzeti Vágta vasárnapi döntőjét idén először Budapesten kívül, a lipicai ménes otthonában rendezik meg, az eseményt vasárnap 16 órától a Duna televízió élőben közvetíti.
Tóth Tamara, a 16. Nemzeti Vágta győztese
Fotó: Komka Péter/MTI
Fotó: Komka Péter/MTI
1848–49-es csatajelenet-bemutató a Nemzeti Vágtán
Fotó: Komka Péter/MTI
A győztes Abony kocsitoló csapata a 16. Nemzeti Vágta kocsitoló versenyének döntőjében
Fotó: Komka Péter/MTI
Fotó: Nemzeti Vágta Facebook-oldala
Krajnyik-Balogh Gábor (b) és Széchenyi Szilveszter (j) a jótékonysági sztárfutamon
Fotó: Komka Péter/MTI
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
szóljon hozzá!