
Fotó: Írdalá.hu
Sikerült a kilencedik európai országban is kigyűjteni a szükséges számú aláírást a nemzeti régiók védelméért. Lettország sorakozhat fel a többi ország mellé.
2021. február 06., 18:362021. február 06., 18:36
2021. február 06., 18:562021. február 06., 18:56
„Ebben a pillanatban sikerült a kilencedik ország is, Lettország!” – adták hírül az Írdalá.hu Facebbok oldalán nem sokkal – romániai idő szerint – hat óra után. A siker, akárcsak a nemrég kipipált államok esetében, a személyes jelenlétnek is köszönhető, ugyanis mint írják,
Az Írdalá.hu és a Gerilla.hu csapata a szignógyűjtési hajrában Lettország fővárosába, Rigába utazott, ahol többek között a lett MotoGP influencereit is sikerült meggyőzniük, hogy álljanak ki a kezdeményezés mellett.
Pesty László és csapata Rigából jelentkezett be a Facebookon, amikor még 98 százalékon álltak a begyűjtött aláírások tekintetében, és mint hangsúlyozták, azért mentek a lett fővárosba, hogy garantáltan meglegyen a száz százalék.
A csapat egyébként szombat reggeli bejegyzésében tudatta, hogy megérkeztek Lettországba: Rigában hó és mínusz 13 Celsius-fokos hideg fogadta őket. Az érkezést követően azonnal találkoztak Miroslav Mitrofanovval, a Lettországban kisebbségben élő oroszok pártjának vezetőjével, aki szerint több orosz nyelvű televíziós csatornát zártak be az elmúlt időszakban, amelyen keresztül tájékozódtak elsősorban a lettországi oroszok.

Sikerült a nyolcadik ország is, Szlovénia – értesít Facebookon hétfőre virradóan az Írdalá.hu csapata. Szlovéniát megelőzően hetedik országként Spanyolországban sikerült összegyűjteni a megfelelő számú aláírást vasárnap.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!