Segesvár a sokszínűség jelképe, az interkulturális fesztivál helyszíne
Fotó: Haáz Vince
Két év szünet után ismét megszervezik az interkulturális fesztivált Segesváron, ahol görögök, törökök, szerbek, olaszok, albánok, örmények, németek, ukránok és más, Romániában élő nemzeti kisebbségi közösségek mutatkoznak be tánccal, népviseleti parádéval, különböző előadásokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel.
2022. augusztus 10., 16:582022. augusztus 10., 16:58
2022. augusztus 13., 22:462022. augusztus 13., 22:46
Tizennyolcadik alkalommal szervezik meg a ProEtnica Interkulturális Fesztivált augusztus 25. és 28. között Segesváron.
civil szervezeteket, egyesületeket, néptánccsoportokat, azokat, akik elősegítik a kultúrák közötti párbeszédet, művészeket, előadókat, újságírókat. A szervezők idén
A művészeti programban hatvan hagyományőrző tánc- és zenei előadás szerepel, az irodalmi szalonban nemzeti kisebbségek írói mutatják be alkotásaikat. Az interkulturális párbeszéd agorája kilenc előadást, kerekasztal-beszélgetést és szimpóziumot foglal magában, valamint a workshopok szervezői szeretnék, ha a nagyközönség is bekapcsolódna a szellemi munkába, elmondaná észrevételeit, saját történeteit, tapasztalatait.
Lesznek képzőművészeti és fotókiállítások, bemutatóstandok a nemzeti kisebbségek és más etnokulturális szervezetek számára. A rendezvény célja a sokszínűség hirdetése, a más-más nyelven beszélők találkozója, ismerkedése, a különböző kultúrák összeegyeztetése.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A közszférában dolgozókat érintő költségcsökkentő megszorítóintézkedés-tervek miatt akár országos szintű általános sztrájkot is kirobbanthatnak a szakszervezetek. A Sanitas képviselője szerint az egészségügyben is tiltakozások kezdődhetnek.
A három éve június végére előhozott kézdivásárhelyi „őszi” sokadalom az egykori katonanevelde tulajdonképpeni birtokba vételével kezdődött csütörtökön, a vasárnap esti tűzijáték előtt pedig a Wellhello hozta lázba a városünnep népes közönségét.
Elfogadta hétfői rendkívüli ülésén a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát csökkentő sürgősségi rendeletet.
Kilenc fogyatékkal élő felnőtt befogadására alkalmas Respiro-központ létesítésére pályázik a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, amit a felnőtt fogyatékkal élők szépvízi ápoló- és gondozóközpontja mellé húznának fel.
Ünnepélyes pillanatokkal ért véget a 28. Marosvásárhelyi Napok programsorozata: a város két kivételes művészt ismert el az Ars Musica Pro Urbe tiszteletbeli címmel.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Szúnyog- és kullancsirtás lesz Csíkszereda közterületein július 1-jén, kedden.
Július elsején indul az online iratkozás a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai, marosvásárhelyi, sepsiszentgyörgyi és kolozsvári karaira. Az újdonságokról, tudnivalókról hétfőn számoltak be az illetékesek.
Felborult egy üvegeket szállító teherautó az E60-as út Maros megyei szakaszán, Székelyvajánál; az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom.
szóljon hozzá!