
Fotó: MTI/EPA/Vatikáni Média
Nemzeti gyásznap lesz Romániában április 26-a, Ferenc pápa temetésének napja – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején a miniszterelnök.
2025. április 24., 14:042025. április 24., 14:04
2025. április 24., 14:102025. április 24., 14:10
Marcel Ciolacu szerint Románia ezzel a döntéssel is kifejezi a román nép iránt mindig melegséget és nyitottságot tanúsító Szentatyával szembeni mély tiszteletét. A kormányfőtitkárság honlapján közzétett tervezet szerint
Emellett felvonják és félárbócra engedik a zászlót a politikai pártok, a szakszervezetek, a munkáltatói szövetségek székhelyénél, a tanintézeteknél, a kulturális intézményeknél és Románia külképviseletein, továbbá a határátkelőknél, a repülőtereken, a kikötőkben, vasútállomásokon és buszpályaudvarokon. A tervezet szerint a kötelezettség azokra a természetes személyekre is vonatkozik, akik lakóhelyükön kitűzik a román zászlót.
– írja az Agerpres hírügynökség a tervezetre hivatkozva.
A hétfőn, 88 éves korában elhunyt Ferenc pápa temetése szombaton lesz, a gyászszertartást a Szent Péter téren tartják.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
Brassóban fogtak el a rendőrök egy 20 éves román állampolgárt, akit Németországban elkövetett súlyos, szervezett vagy fegyveres rablással, illetve annak kísérletével gyanúsítanak. Európai elfogatóparancs volt érvényben ellene.
Csütörtöktől forgalomkorlátozásra kell számítani a Vársétányon, mivel kezdődik a Vásárhelyi Forgatag, amelynek fő helyszíne a hétvégén a marosvásárárhelyi Várudvar lesz.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
szóljon hozzá!