
Fotó: Gábos Albin
A főzés összehoz mottóval tartják meg Csíkszentmiklóson a Nemzetek konyhája rendezvényt július 20–21. között. A hétvégi programok között a főzés mellett számos sport és kulturális tevékenységre várják az érdeklődőket.
2019. július 17., 14:582019. július 17., 14:58
A csíkszentmiklósi nemzetközi gasztronómiai fesztiválon különböző nemzetiségű mesterszakácsok tájjellegű ételeit lehet majd megkóstolni.
A faluünnep szombaton a fúvós zenekar körmenetével kezdődik reggel 8 órakor, ezt követően 9 órától startol a főzőverseny és a minifoci bajnokság.
A Nemzetek konyhája rendezvény megnyitóját 10 órától tartják, majd 12 órától bemutatkozhatnak a mesterszakácsok. Az ebédet követően 13.30-tól humoros előadássorozat lesz, 16 órától pedig díjazzák a főzőverseny nyerteseit. 17 órától ügyességi versenyt szerveznek felnőtteknek, ezt követően 19 órától stand up előadáson szórakozhat a közönség. 22 órától karaokeestre hívnak a szervezők. A mulatság éjféltől pedig tábortüzes gitáresttel folytatódik.
Vasárnap 11 órától ifjúsági misét tartanak, majd 12 órától sütiverseny lesz, amelyet a házikenyér-sütés verseny követ. 13 órától Ki mit tud versenyen vehetnek részt a gyermekek. 14.30-tól színpadra lép a borzsovai férfikórus, majd 15 órától a Nyirő József Általános Iskola előadását tekintheti meg a közönség. A műsor után a sportkedvelőké a terep, 16 órától ugyanis öreg-fiatal focimeccsre hívnak a szervezők, amely után ismét ügyességi versenyen mérkőzhetnek meg a felnőttek. Este 20.30-tól pályabált tartanak, zenél a Stage Band.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken megtekintette az észak-erdélyi (A3-as) autópálya két Bihar megyei szakaszának – a 26,35 kilométeres Berettyószéplak–Bisztraterebes és a 28,5 kilométeres Bisztraterebes–Bihar – munkálatait.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Hamm hosszú ideje aktív támogatója több közösségi és karitatív kezdeményezésnek. Többek között a Fuss Neki eseménysorozatnak, a véradóknak, az egyetemistáknak, valamint korábban a kórházi dolgozóknak is kedvezményeket biztosított.
Megkönnyebbüléssel fogadta a városvezetés a bíróság végleges döntését a Szejke-ügyben: Szakács-Paál István szerint a korábban emlegetett többmilliós teher helyett végül kezelhető nagyságrendű kárt szenvedett Székelyudvarhely.
Októberben 5492 lej volt a nettó átlagbér Romániában, 4,3 százalékkal nagyobb, mint 2024 októberében – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a villamos energia, a hőenergia ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
szóljon hozzá!