Hirdetés
Hirdetés

Nemsokára lezárják a vasúti felüljárót, elkezdik a vezetékek leszerelését

A felvonulási épületeket már elhelyezték. A kivitelező készülődik, de a bontást még nem lehet elkezdeni  •  Fotó: Pinti Attila

A felvonulási épületeket már elhelyezték. A kivitelező készülődik, de a bontást még nem lehet elkezdeni 

Fotó: Pinti Attila

Noha korábban márciusra tervezték a csíkszeredai vasúti felüljáró híd lezárását és a bontás elkezdését, ezt végül április közepe után teszik meg. Hatósági engedélyekre vártak, most már csak a vasúttársaság beleegyezése hiányzik ahhoz, hogy munkához lásson a kivitelező.

Kovács Attila

2022. április 06., 22:112022. április 06., 22:11

2022. április 06., 23:372022. április 06., 23:37

Csíkszereda Polgármesteri Hivatala már kiadta a kezdési utasítást a vasúti felüljáró híd bontása és részleges újjáépítése érdekében a kivitelezéssel megbízott cég számára, amely berendezte telephelyét az építmény közelében – az úgynevezett felvonulási épületeket („konténereket”) a hídon áthaladók is láthatják.

Addig viszont, amíg a felüljárót lezárják a forgalom előtt, és bontani kezdik, még meg kell várni a vasúttársaság beleegyezését, amelyet április közepe utánra ígértek.

Hirdetés

Mivel megérkezett a rendőrség engedélye a forgalom elől történő lezárásra, várhatóan április 20. körül már le lehet zárni a hidat – tájékoztatott kérdésünkre Bors Béla. Csíkszereda alpolgármestere szerint

mivel a hídon több olyan távközlési, illetve áram- és gázvezeték halad át, amelyeket le kell szerelni, de közben a szolgáltatásokat biztosítani kell, ezt a munkát a bontás megkezdésével, az aszfaltburkolat feltörésével együtt fogja végezni a kivitelező.

A bontás legtöbb három hónap alatt elvégezhető a cég számításai szerint.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Forgalmi változások

A lezárás után a részleges újjáépítés időszakára

ismét kétirányúvá változtatják a Villanytelep utcát a Hargita utca és a Brassói út közötti szakaszon, így könnyítve meg híd elkerülését az autós forgalom számára.

A városba nyugati irányból érkező, és arrafelé tartó autóknak az észak-dél irányú elkerülő úton, illetve a Rét utcának a Hargita utcához csatlakozó nyugati részén kell közlekedniük.

A lezárt híd nyugati végén ugyanakkor egy ideiglenes körforgalmat is kialakítanak annak érdekében, hogy ha szükség lesz erre, az érkező gépjárművek tudjanak megfordulni.

A gyalogosok számára pedig a lezárás időtartama alatt

a vasútvonalon történő hivatalos áthaladási lehetőséget a vasútállomáshoz közeli gyalogos aluljáró biztosítja, amelyet már a város rendelkezésére bocsátott a vasúttársaság.

Most a kitakarítása és a kivilágítása következik – tudtuk meg.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Szélesebb lesz a híd

Az 1973-ban elkészült vasúti felüljáró híd részleges újjáépítésére 12 hónapot ír elő a kivitelezési szerződés. Az építmény tartópilléreit meg kell erősíteni,

az új tartószerkezetbe beépített feszített vasbeton tartógerendáknak pedig csak a felüljáró két végén lesz illesztésük.

Ezáltal megszűnik a mostani, az illesztéseknél levő tágulási pontoknál keletkező mozgás, amely a kátyúk kialakulásához, illetve a beázás nyomán a szerkezet károsodásához vezetett.

A felüljáró szélesebb lesz, mint most, mert kétoldalt nemcsak járdákat, hanem kerékpársávokat is kialakítanak, ezeket védőkorlátok választják el az úttesttől.

A beruházás értéke a többszöri árkiigazítás után, amelyre az áremelkedések miatt volt szükség, elérte a 39 millió lejt, ebből az Európai Unió a fenntartható mobilitási terv megvalósítására nyújtott támogatással 17,2 milliót biztosít, a fennmaradó részt a városi saját költségvetéséből finanszírozza.

7 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 05., kedd

Szökött rabot lőttek le a rendőrök

Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.

Szökött rabot lőttek le a rendőrök
Hirdetés
2026. május 05., kedd

Ha az AUR-on múlik, akkor Călin Georgescut javasolják kormányfőnek

Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.

Ha az AUR-on múlik, akkor Călin Georgescut javasolják kormányfőnek
2026. május 05., kedd

Döntött a PNL a kormánybuktatás után: ellenzékbe vonulnak

Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.

Döntött a PNL a kormánybuktatás után: ellenzékbe vonulnak
2026. május 05., kedd

Krasznahorkai László Nobel-díjas írót ünnepelte az MTA

A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.

Krasznahorkai László Nobel-díjas írót ünnepelte az MTA
Hirdetés
2026. május 05., kedd

A kormánybuktatás után George Simion már azt kéri a magyaroktól, hogy csatlakozzanak az AUR-hoz

Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.

A kormánybuktatás után George Simion már azt kéri a magyaroktól, hogy csatlakozzanak az AUR-hoz
2026. május 05., kedd

Nem csak az autósok járnak a Libánon – a medvék is

Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.

Nem csak az autósok járnak a Libánon – a medvék is
2026. május 05., kedd

A bíráknak és ügyészeknek megítélt bértartozások kifizetésére kötelezi a kormányt a bukaresti ítélőtábla

A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.

A bíráknak és ügyészeknek megítélt bértartozások kifizetésére kötelezi a kormányt a bukaresti ítélőtábla
Hirdetés
2026. május 05., kedd

Pert nyert Nicușor Dan az Állandó Választási Hatóság ellen

Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.

Pert nyert Nicușor Dan az Állandó Választási Hatóság ellen
2026. május 05., kedd

Tánczos: ismét politikai krízis van Romániában, nem ezt várták az emberek

„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.

Tánczos: ismét politikai krízis van Romániában, nem ezt várták az emberek
2026. május 05., kedd

Fokozottan ellenőrzik a személy-és áruszállító járműveket

Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.

Fokozottan ellenőrzik a személy-és áruszállító járműveket
Hirdetés