
Csíkkozmás madártávlatból. Hamarosan aszfaltozott úthálózat szeli keresztül-kasul a települést
Fotó: Pinti Attila
Öt kilométernyi útszakasz korszerűsítése kezdődhet el hamarosan Csíkkozmáson, ahol ezáltal a község utcáinak 98 százalékára aszfaltréteg kerülhet. A közel ötmillió lejes pályázatnak köszönhetően a közintézményekhez és a temetőkhöz aszfaltozott úttesten juthatnak el a lakók.
2020. február 25., 08:252020. február 25., 08:25
Amint kedvezővé válik az időjárás, elkezdik a vízelvezető árkok kialakítását Csíkkozmáson, ahol idén
– tudtuk meg Szántó Lászlótól. Csíkkozmás polgármesterének elmondása szerint az erre a célra az Országos Vidékfejlesztési Program (PNDR) által nyújtott finanszírozás értéke 4,6 millió lej, amelyből
Mint a polgármester felelevenítette, a mezei utakat már korábban leaszfaltozták, így most arra törekedtek, hogy
Szintén fő szempont volt, hogy a közintézményekhez, gyakran látogatott helyszínekhez aszfaltrétegen juthassanak el a lakók, ilyen például az iskola, a temetők, a park vagy a lázárfalvi ravatalozó. A korszerűsítésnek köszönhetően a község közel húsz utcájának aszfaltozását végezhetik el ebben az évben.
mivel az arra nyert támogatást a korábbi kormány egy országos programjában nyerték el, ennek finanszírozását azonban az új kormány leállította. A tervek már korábban elkészültek, most más anyagi források után kutatnak – árulta el a polgármester.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
szóljon hozzá!