
Indul a Katalin-napi adománygyűjtési akció. A részleteket Tóth László főkonzul és Márk-Csucsi Róbert vállalkozói egyesületi elnök ismertette
Fotó: Veres Nándor
Bár a koronavírus-járvány miatt megszokott formájában idén is elmarad a Katalin-bál, az adománygyűjtést a korábbi évhez hasonlóan megszervezi Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Csíki Vállalkozók Egyesülete. Ezúttal a nemlátók és az autista gyerekek megsegítésére gyűjtenek.
2021. november 24., 17:532021. november 24., 17:53
Nyolc éve indított közös kezdeményezést a rászorulók segítése céljából Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Csíki Vállalkozók Egyesülete, a Katalin-bállal összehangolt adománygyűjtéseknek köszönhetően azóta számos intézmény, civil szervezet és hátrányos helyzetű család részesült támogatásban. Tavaly a világjárvány miatt
Az összegyűjtött közel 100 ezer lejből csíkszeredai iskolákban újítottak fel vagy építettek ki wifi-hálózatokat, illetve rászoruló diákok mobil- és vezetékes internethozzáférését biztosították az online oktatáshoz való hozzáférés érdekében. A Katalin-bál a járványhelyzet miatt idén is elmarad, az adománygyűjtést viszont ismét megszervezik.
A csütörtökön induló jótékonysági akció kapcsán tartott sajtótájékoztatón Tóth László főkonzul elmondta, hogy
Egyrészt egy online árverést szereznek, amelyen többek között
Emellett egyéni hozzájárulásokkal is élhetnek a segíteni vágyók. A kitűzött cél 60 ezer lej összegyűjtése, ebből két szociális intézményt, a Romániai Nemlátók Szövetségének csíkszeredai fiókját és az autista gyerekek oktatásával foglalkozó Authelp Egyesületet támogatnák.
Ezzel kapcsolatosan Márk-Csucsi Róbert, a Csíki Vállalkozók Egyesületének elnöke elmondta, hogy
Az adománygyűjtés december 31-éig tart, további részletek a két szervező intézmény Facebook-oldalán találhatók.
Mihail Tîrnoveanu húsvétvasárnap Bölönben vonult fel, ahol a helyiek szerint uszító és történelemhamisító állítások hangzottak el. A történtek miatt megszólalt Kozma Albert unitárius lelkész is, aki közösség elleni támadásról beszélt.
Hivatalos látogatásra Magyarországra érkezett kedden délelőtt JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége, Usha Vance.
A tavalyi negyedik negyedévben 9454 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 0,4 százalékkal nagyobb mint 2025 harmadik negyedévében; a kiadások átlagösszege 8075 lej volt, ami a jövedelem 85,4 százalékát jelentette.
Első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok kedden a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani szerda estig.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
Kedd éjféltől 36 banival lett olcsóbb a gázolaj a kormány által múlt pénteken elfogadott jövedékiadó-csökkentés következtében. A standard gázolaj literenkénti ára – töltőállomástól függően – 9,93 és 10,38 lej között alakul Székelyföldön.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
szóljon hozzá!