
Mit jelent a web3? Ez is kiderül szombaton Marosvásárhelyen. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Thomas Eriksson svéd viselkedéskutató a díszmeghívottja annak a marosvásárhelyi egész napos konferenciának, amelyen az informatikai újdonságokról, de vállalatfejlesztésről és az önismeretről is elhangzanak előadások.
2025. március 18., 16:022025. március 18., 16:02
2025. március 18., 18:002025. március 18., 18:00
A marosvásárhelyi programozókat összefogó We care we grow alapítvány harmadik alkalommal szervezi meg a Limitless konferenciát Marosvásárhelyen. Elsősorban a programozóknak szól, de nyitott minden olyan érdeklődő számára is, akik neves szakemberek előadásait szeretnék meghallgatni önismereti témákról, egyéni fejlődésről.
A főszervező, Mester Ibolya a Székelyhonnak elmondta: az alapítványuk lelkes programozókat formál közösséggé, éppen ezért úgy szervezték meg a március 22-én, szombaton tartandó egész napos konferenciát, hogy
A konferencia fő témája a web3, erről több kutató, fejlesztő fog előadást tartani szombaton délelőtt, amikor szó lesz a mesterséges intelligenciáról is. Délután Raluca Anton pszichológus, és Csibi Magor vállalatkultúra-fejlesztő fog színpadra állni a Kultúrpalota nagytermében.
Mester Ibolya örömmel jelentette be, hogy sikerült meghívni Thomas Eriksson svéd viselkedéskutatót, aki legsikeresebb könyve kapcsán tart előadást Idiótákkal körbevéve címmel. Gyermekprogramok is lesznek az előadásokkal párhuzamosan, amelyeknek témája színház lesz.
Mester Ibolya elmondta, hogy
Korábban a marosvásárhelyi állatkertnek készítettek, szintén önkéntesen egy hasonló alkalmazást, aminek azóta is nagy sikere van. Ez letölthető többek között az állatkert honlapjáról is.
Az új, szombattól elérhető applikáció lehetővé teszi, hogy a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházról, a magyar és román előadásokról, színészekről, kritikákról mindent egy helyen megtaláljunk, és jegyet is lehet váltani azon keresztül.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
Székelyföld-szerte bemutatják az Ember Maradj – Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet. Az eseményekhez közönségtalálkozó is kapcsolódik, ahol a nézők személyesen találkozhatnak Kovács Ákossal.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
szóljon hozzá!