
Mit jelent a web3? Ez is kiderül szombaton Marosvásárhelyen. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Thomas Eriksson svéd viselkedéskutató a díszmeghívottja annak a marosvásárhelyi egész napos konferenciának, amelyen az informatikai újdonságokról, de vállalatfejlesztésről és az önismeretről is elhangzanak előadások.
2025. március 18., 16:022025. március 18., 16:02
2025. március 18., 18:002025. március 18., 18:00
A marosvásárhelyi programozókat összefogó We care we grow alapítvány harmadik alkalommal szervezi meg a Limitless konferenciát Marosvásárhelyen. Elsősorban a programozóknak szól, de nyitott minden olyan érdeklődő számára is, akik neves szakemberek előadásait szeretnék meghallgatni önismereti témákról, egyéni fejlődésről.
A főszervező, Mester Ibolya a Székelyhonnak elmondta: az alapítványuk lelkes programozókat formál közösséggé, éppen ezért úgy szervezték meg a március 22-én, szombaton tartandó egész napos konferenciát, hogy
A konferencia fő témája a web3, erről több kutató, fejlesztő fog előadást tartani szombaton délelőtt, amikor szó lesz a mesterséges intelligenciáról is. Délután Raluca Anton pszichológus, és Csibi Magor vállalatkultúra-fejlesztő fog színpadra állni a Kultúrpalota nagytermében.
Mester Ibolya örömmel jelentette be, hogy sikerült meghívni Thomas Eriksson svéd viselkedéskutatót, aki legsikeresebb könyve kapcsán tart előadást Idiótákkal körbevéve címmel. Gyermekprogramok is lesznek az előadásokkal párhuzamosan, amelyeknek témája színház lesz.
Mester Ibolya elmondta, hogy
Korábban a marosvásárhelyi állatkertnek készítettek, szintén önkéntesen egy hasonló alkalmazást, aminek azóta is nagy sikere van. Ez letölthető többek között az állatkert honlapjáról is.
Az új, szombattól elérhető applikáció lehetővé teszi, hogy a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházról, a magyar és román előadásokról, színészekről, kritikákról mindent egy helyen megtaláljunk, és jegyet is lehet váltani azon keresztül.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
szóljon hozzá!