
Sok helyen be kellett gyújtani. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Bejött a meteorológusok előrejelzése, valóban hidegebb volt csütörtök hajnalban, mint egy nappal korábban, amikor még havazott is. Mínusz 5 Celsius-fokot mértek Csíkszeredában.
2017. május 11., 10:062017. május 11., 10:06
2017. május 11., 10:252017. május 11., 10:25
A nagyszebeni regionális meteorológiai állomás adatai szerint egész Hargita megyében negatív hőmérsékleteket regisztráltak. Csíkszeredában –5, Maroshévízen és Gyergyóalfaluban –4, Székelyudvarhelyen pedig –1 Celsius-fokot mutatott a hőmérő higanyszála – jelenti az Agerpres hírügynökség.
Csíkszeredában a hideg miatt újraindították a május 1-jén leállított távfűtést.

Havas eső hullott és havazott is szerdán reggel Hargita megye magasabban fekvő területein. Ilyenkor azonban még a Kis-Szibériaként emlegetett régióban is szokatlanok ezek a jelenségek – tudósít az Agerpres hírügynökség.
Különben a helyiek szerint a fagyosszentek időszakában nem ritka a negatív hőmérséklet a vidéken. A májusi hidegrekordot 2007-ben mérték, akkor –7,7 Celsius-fokot jegyeztek.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
A képviselőház hétfőn, a nyugati keresztény pünkösd második napján nem tart üléseket.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
szóljon hozzá!