
A csíkszeredai börtön. Nehéz elkerülni
Fotó: Veres Nándor
Három személyt kerítettek kézre a Hargita megyei rendőrök, akiknek le kellett volna tölteniük börtönbüntetésüket, de nem jelentkeztek a csíkszeredai fegyintézetben.
2018. február 05., 19:142018. február 05., 19:14
Közülük ketten udvarhelyszékiek. A 28 éves, újszékelyi K. K.-t és S. J-t. lopás miatt ítélték börtönbüntetésre. Tetteiket Újszékely környékén követték el. Előbbit másfél év, utóbbit két év szabadságvesztéssel sújtották.
Egy gyergyószentmiklósi férfi, a 43 éves G. J. ugyancsak másfél év börtönbüntetést kapott személyi szabadság megsértése miatt, de nem jelentkezett ennek letöltésére. Mindhárom elítéltet a csíkszeredai fegyintézetbe szállították.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.
Noha történtek már előrelépések a Sanitas szakszervezet és az egészségügyi minisztérium között zajló tárgyalásokon, az érdekvédelmi tömörülés még nem mondott le a tiltakozási terveiről.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!