
Újabb koronavírusos-fertőzéseket jegyeztek Romániában. Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Nem tudni pontosan, hogy miért nem volt karanténban az a Maros megyei 21 éves fiatalember, akiről csütörtökön este derült ki, hogy koronavírussal fertőzött. Közben kiderült, hogy Szovátán a volt iskolai táborokban vannak az Olaszországból hazaérkezett és felügyelt karanténban levő Maros megyeiek.
2020. március 12., 21:362020. március 12., 21:36
2020. március 13., 18:022020. március 13., 18:02
A koronavírussal fertőződött Maros megyei kamionsofőr március 10-én megfázásra utaló jelekkel, rosszullétre panaszodva tárcsázta az 112-es sürgősségi telefonszámot, jelezve azt is, hogy március 4–6-között Milánóban tartózkodott. Nem volt házi elkülönítésben, beutalták a fertőző betegségek kórházába, és vérmintát vettek tőle.
A Maros megyei prefektúra sajtószóvivője, Damian Samoila megkeresésünkre nem tudott pontos információt adni arról, hogy a fiatalember miért nem volt elkülönítve,
A prefektúra sajtószóvivője azt sem tudta megmondani, hogy a 21 éves kamionsofőr melyik településről származik.

Újabb koronavírusos eseteket regisztráltak Romániában, ezzel övenkettőre nőtt a fertőzöttek száma. 1556 személy intézményes karanténban van, 13 646-ot lakhelyén különítettek el – jelentette be csütörtökön a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Közben csütörtök délután Szováta polgármestere, Fülöp László Facebookon jelezte, hogy
„A március 10-i kormányülésen hozott döntés értelmében, a Szovátán állami tulajdonban lévő épületeket, nevezetesen a tanügyminisztérium alárendeltségébe tartozó két iskolatábort (a patakmajorit, illetve a Rózsák útit), valamint a Medve-tó szállót elkülönítő helynek nyilvánították azok számára, akik Európa azon országaiból tartanak hazafelé, ahol vörös készültséget rendeltek el a koronavírus miatt.”
Érkezésükkor egy speciális egészségügyi teszten esnek át, amelynek eredménye 24 órán belül érkezik vissza Kolozsvárról. Azt a személyt, akinél a teszt pozitív, azaz fertőzött, speciális módon azonnal elszállítják.
A polgármester arra kéri a szovátaiakat, hogy kezeljék nyugalommal ezt a hírt, és hangoztatja, amikor kiderül, hogy valaki fertőzött, azonnal elszállítják.
Csütörtökön este egy 33 éves kolozsvári nőről is kiderült, hogy koronavírussal fertőződött, korábban az olaszországi Trentóban dolgozott. Március 10-én érkezett vissza az országba, rá egy napra utalták be a kolozsvári fertőző betegségek kórházába. Egy szintén Trentóból, március 8-án hazaérkezett 53 éves Kovászna megyei az ötvenharmadik koronavírus-fertőzött az országban, akit otthonában különítettek el.
A hatóságok egyelőre nem közöltek részleteket.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!