
A volt műhelyekben több mint három éve nincs semmilyen tevékenység
Fotó: Gecse Noémi
Megtörtént az első árverés az egykori csíkdánfalvi, fekete kerámiát gyártó üzem és a szövöde épületeinek eladása érdekében, de nem volt érdeklődő. Emiatt a kikiáltási ár csökken, a község vezetősége pedig új értékbecslést szeretne készíttetni.
2017. július 25., 20:042017. július 25., 20:04
2017. július 25., 22:102017. július 25., 22:10
Július első felében tartották az első árverést a volt kerámiagyártó üzem és szövöde épületeinek értékesítése érdekében – ez a részvényesek által kért felszámolás keretében történt. Ahogy azt sejteni lehetett,
Az ingatlanok tulajdonosai közül a nagyobb részvénycsomaggal rendelkező Szász János kérdésünkre elmondta, a részvényesek által megbízott felszámoló cégtől kapott jegyzőkönyv szerint egyetlen vásárlási ajánlatot sem nyújtottak be. Hozzátette, a korábbi megállapodás alapján tíz százalékot csökkentenek az árból a következő árveréskor. Mint már beszámoltunk róla,
A már említett 100 ezer euróhoz viszonyítva a dánfalvi polgármester ötven százalékkal kevesebbet tart valósnak, Szász János szerint is túlzott az ár, mert a megrongálódott régi épületek java részét le kell bontani.
– magyarázta Szász.
Fotó: Gecse Noémi
Kérdésünkre Bőjte Csongor Ernő csíkdánfalvi polgármester megerősítette, a község új értékbecslést szeretne készíttetni, és erre alapozva tenne ajánlatot az ingatlanok és a terület megvásárlására. Úgy vélekedett, hogy
A Csíkdánfalva központjában található épületegyüttes értékesítésére, amely évek óta használatlanul áll, és a korábbi tevékenység esetleges újraindítására a részvényesek által kért felszámolás a legrövidebb procedúra. A község vezetősége egyrészt a dánfalvi kerámia készítésének újraindítását szeretné, de az ingatlanok megvásárlásával akár iskolai tanműhely, falumúzeum vagy kiállítóterem létrehozására is látnak lehetőséget.
Fotó: Gecse Noémi
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
szóljon hozzá!