
A fellebbviteli tárgyaláson hiányoztak a bizonyítékok. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
A vádhatóság nem tudott meggyőző bizonyítékokat bemutatni a feltételezett elkövető ellen, ezért helyezték szabadlábra a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván történt emberölés gyanúsítottját – ezzel indokolta döntését a Marosvásárhelyi Ítélőtábla.
2025. február 21., 13:262025. február 21., 13:26
Az ítélőtábla február 18-án kihirdetett ítéletében rendelte el a Hargita Megyei Ügyészség által emberöléssel gyanúsított P. Zoltán azonnali szabadlábra helyezését, hatályon kívül helyezve a Hargita Megyei Törvényszék korábbi, első fokon hozott döntését, amely előzetes letartóztatásba helyezte a férfit.

Helyt adott a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván történt emberölés gyanúsítottja fellebbezésének a Marosvásárhelyi Ítélőtábla, és szabadlábra helyezte a férfit. Őt korábban a Hargita Megyei Törvényszék helyezte előzetes letartóztatásba.
Az ítélet indoklásáról a táblabíróság szóvivője szolgált részletekkel megkeresésünk nyomán. Mint elmondta, a fellebbezés tárgyalása során
Az indoklás szerint hiányoztak azok a bizonyítékok, amelyek alapján megalapozottan lehetett volna gyanúsítani P. Zoltánt az emberölés elkövetésével, és így előzetes letartóztatást, vagy más kényszerintézkedést sem lehetett foganatosítani ellene. Ezért az ügycsomó ismét az ügyészséghez került, amelynek újabb bizonyítékokat kell összegyűjtenie.
Az ügy február 8-án kezdődött, akkor találtak egy elszenesedett holttestet Orotván, az elhunyt a gyanú szerint gyilkosság áldozata lett, azután égették el. Az ügyészség emberölés gyanújával indított vizsgálatot, a feltételezett elkövetőt őrizetbe vették,
Az emberöléssel gyanúsított P. Zoltánt a Hargita Megyei Törvényszék 30 napra előzetes letartóztatásba helyezte, ez ellen fellebbezést nyújtottak be, a Marosvásárhelyi Ítélőtábla pedig ennek helyt adva szabadlábra helyezte a férfit.

A Gyergyóditróhoz tartozó Orotván történt emberölés gyanúsítottját őrizetbe vétele után előzetes letartóztatásba helyezte a Hargita Megyei Törvényszék. Az ügyben további vizsgálatokat folytat az ügyészség.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
2 hozzászólás